Trwa ładowanie...

Wrocław. Poszli tłumnie na wybory 2020. W nagrodę otrzymają drzewa

Wybory prezydenckie 2020 dawno zostały rozstrzygnięte. Gdy jednak decydowały się losy wyborów, Jacek Sutryk zachęcał mieszkańców do odwiedzania lokali wyborczych. Osiedle z najwyższą frekwencją miało otrzymać 50 drzew. Wyborcze wyzwanie wygrał Ołtaszyn i wiemy już, gdzie zostaną zasadzone nowe drzewa.

Wrocław. Poszli tłumnie na wybory 2020. W nagrodę otrzymają drzewaWrocław. Poszli tłumnie na wybory 2020. W nagrodę otrzymają drzewaŹródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d3o00k4
d3o00k4

Wybory prezydenckie 2020 rozstrzygnęły się w połowie lipca. Prezydent Jacek Sutryk zachęcał mieszkańców do tłumnego odwiedzania lokali wyborczych i zapowiedział, że miasto Wrocław ufunduje 50 dodatkowych drzew temu osiedlu, gdzie frekwencja wyborcza będzie najwyższa.

Wrocław. Poszli tłumnie na wybory 2020. W nagrodę otrzymają drzewa

Zwycięzcą wyborczego wyzwania został Ołtaszyn, co było wiadome jeszcze w lipcu. Teraz Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu poinformował, że w ramach wyborczego zwycięstwa na tym osiedlu zasadzone zostaną platany klonolistne, ambrowce amerykańskie, buki pospolite, klony polne, kasztanowce czerwone, wiśnie japońskie, paulownie omszone, lipy drobnolistne oraz głogi pośrednie i daglezje zielone.

- Są to gatunki sprawdzone w naszym mieście dopasowane wielkością do miejsc, w których będą sadzone tej jesieni. Liczymy, że dzięki nim Ołtaszyn stanie się osiedlem jeszcze bardziej zielonym. A posadzone na jego terenie drzewa będą przypominały o dużej aktywności społecznej jego mieszkańców - mówi Marek Szempliński, rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Koronawirus. Pół roku od pierwszego przypadku. Rozmowa z polskim "pacjentem zero"

Miejsca nowych nasadzeń wybrano po rozmowach z mieszkańcami Ołtaszyna. Następnie ich propozycje konsultował ZZM z radą osiedlą Ołtaszyn.

d3o00k4

- Miejsca wskazane przez mieszkańców były przez nas wspólnie z przedstawicielami ZZM sprawdzane. Weryfikacja wymagała zrewidowania wszystkich ulic naszego osiedla metr po metrze. Co prawda część lokalizacji nie zakwalifikowała się m.in. z powodów przebiegających tam linii energetycznych, teleinformatycznych, sieci wodociągowych czy kanalizacyjnych. Jednak cieszymy się, że wykorzystaliśmy tę szansę i w porozumieniu z miastem wytypowaliśmy miejsca, które nas satysfakcjonują - mówi Edyta Skuła, radna rady miejskiej i przewodnicza zarządu osiedla Ołtaszyn.

Wrocław. Ołtaszyn - miejsca nasadzeń

Drzewa, które będą miały obwód pnia 14-16 cm:

 • 32 szt. przy przedszkolu przy ul. Kurpiów,
 • 7 szt. drzew i 6 krzewów ozdobnych przy szkole nr 34 przy ul. Gałczyńskiego,
 • 6 szt. w parku Słoneczny Ołtaszyn,
 • 6 szt. na skwerze przy ul. Strączkowej,
 • 1 szt. przy budynku ośrodka kultury przy ul. Pszczelarskiej.
d3o00k4

Drzewa, które będą miały obwód pnia 16-18 cm:

 • 21 szt. przy ul. Kutrzeby,
 • 17 szt. przy ul. Nenckiego,
 • 7 szt. ul. Ułańskiej,
 • 4 szt. ul. Pszczelarskiej,
 • 4 szt. ul. Kurpiów,
 • 1 szt. ul. Uczniowskiej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o00k4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o00k4
Więcej tematów