Trwa ładowanie...

Wrocław. Niewybuch na budowie linii tramwajowej na Popowice. Uwaga na utrudnienia

W pobliżu skrzyżowania ul. Milenijnej z Popowicką we Wrocławiu, gdzie trwają prace związane z budową linii tramwajowej na Popowice, znaleziono niewybuch. To bomba lotnicza z czasów II wojny światowej o wadze ok. 100 kilogramów. Na miejscu są już służby. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Wrocław. Niewybuch na budowie linii tramwajowej na Popowice. Uwaga na utrudnieniaWrocław. Niewybuch na budowie linii tramwajowej na Popowice. Uwaga na utrudnieniaŹródło: Wrocławskie Inwestycje
d2u8w9g
d2u8w9g

Niedawno budowa linii tramwajowej na Popowice weszła w kolejny etap, przez co robotnicy pojawili się w okolicach skrzyżowania ul. Milenijnej z Popowicką. Początkowo karczowano zlokalizowane w okolicy drzewa, tak aby umożliwić dalsze prace związane z późniejszym układaniem torowiska.

Niestety, podczas piątkowych prac w ziemi w rejonie skrzyżowania znaleziono niewybuch. Jest to bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. Znalezisko waży ok. 100 kilogramów, a siłę rażenia bomby oceniono na ponad kilometr. Dlatego też służby od razu przystąpiły do działania.

Wrocław. Niewybuch na budowie linii tramwajowej na Popowice. Uwaga na utrudnienia

Na skrzyżowaniu ul. Milenijnej z Popowicką pojawiły się już służby - policja oraz saperzy. Dla wrocławskich kierowców oznacza to spore utrudnienia, gdyż ze względu na sporą siłę rażenia trzeba będzie zamknąć kilka ulic znajdujących się w pobliżu - w tym samą ul. Milenijną.

Prof. Alicja Chybicka o szczepieniach pacjentów onkologicznych

Skrzyżowanie ul. Milenijnej z Popowicką jest jednym z ważniejszych w zachodniej części Wrocławia. To właśnie tędy odbywa się ruch w kierunku Obwodnicy Śródmiejskiej. W godzinach szczytu, do których właśnie się zbliżamy, droga potrafi być mocno zakorkowana. Wyłączenie jej z ruchu sprawi, że sytuacja stanie się jeszcze trudniejsza.

d2u8w9g

Wyłączenie z ruchu skrzyżowania ul. Milenijnej z Popowicką przez kilka najbliższych godzin sprawi, że większy ruch powinien pojawić się na innych drogach wokół - chociażby ul. Legnickiej i Lotniczej. Część kierowców będzie bowiem kierować się w kierunku Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, by ominąć feralne skrzyżowanie i Obwodnicę Śródmiejską.

Prezydent Jacek Sutryk zaapelował już na swoim Facebooku do kierowców o wyrozumiałość i zachowanie cierpliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2u8w9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u8w9g
Więcej tematów