RegionalneWrocławWrocław. Motomianiacy znów ruszają z pomocową misją

Wrocław. Motomianiacy znów ruszają z pomocową misją

Wrocławscy wielbiciele grających silników i palonych gum kochają jazdę, ale jeszcze bardziej jazdę po coś. To już trzeci wyjazd w intencji pomocy pracownikom wrocławskich placówek medycznych.

Wrocław. Motomianiacy znów ruszają z pomocową misją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.05.2020 17:22

Akcja #wyjedźżebypomóc narodziła się w czasie, kiedy każde wyjście z domu musiało mieć życiowe uzasadnieni. A czyż może być coś lepsze niż to, że chce się pomagać tym, którzy w tamtych chwilach byli - i nadal są - na pierwszej linii walki z epidemią. Lekarze i pielęgniarki w szpitalach w tamtych dniach nie mieli w zasadzie niczego. Dramatycznie brakowało nie tylko podstawowych środków ochrony, posiłków, wody.

Koronawirus. Wrocławianie wspierają medyków

#

Teraz jest nieco lepiej, ale nadal każda pomoc jest na wagę złota. Dlatego zbiórka kolejnego transportu, jaką organizują motomaniacy, powitana będzie z entuzjazmem i wdzięcznością.

- Kochani, lecimy z kolejną edycją akcji pomocy personelowi wrocławskich szpitali #wyjedźżebypomóc. Pomogliśmy już placówkom przy ul. Grabiszyńskiej oraz ul. Koszarowej - cieszą się motomaniacy reprezentujący wiele poszczególnych grup, takich jak Carity71, Pod Milą, The Outlaws, Wrocławskie car spoty, Czasem w niedzielę, zwykle w soboty.

Wspominają, że chwila przekazywania zgromadzonego przez nich transportu do szpitala była wzruszająca. - Personel szpitalny bardzo się ucieszył na widok tak wielu darów, a ich uśmiech przebijał się nawet przez szczelne maseczki! Pokazaliśmy dzisiaj, że motoryzacyjna brać mimo ograniczeń ma się dobrze i tworzy wspólnie cudowne rzeczy.

Na sobotę 9 maja, w godz. 17-19, zaplanowana została kolejna akcja. Motomaniacy zbierają produkty spożywcze - ciastka, wafle, batony, mleko, kawę, herbatę, wodę, napoje energetyczne oraz środki ochrony medycznej - maseczki, rękawice, kombinezony, przyłbice, okulary, płyny dezynfekujące.

*Zobacz wideo: * Pierwszy polski pacjent "0"

Zobacz także
Komentarze (0)