Trwa ładowanie...

Wrocław. Kinomural. Czarodzieje światła zmienią nadodrzańskie kamienice

Wielkoformatowa galeria sztuki zaistnieje w sobotę na wielu starych wrocławskich kamienicach. Projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych realizowany jest już po raz drugi. To niezwykłe widowisko i bajeczna oferta dla każdego - dorośli będą mogli podziwiać grę świateł i miraży, dzieci dostaną "Dobranockę".

Wrocław. Kinomural. Czarodzieje światła zmienią nadodrzańskie kamieniceWrocław. Kinomural. Czarodzieje światła zmienią nadodrzańskie kamieniceŹródło: Materiały prasowe
d2huorm
d2huorm

Wrocław. Kinomural. Czarodzieje światła zmienią nadodrzańskie kamienice

Kinomurale to interdyscyplinarne działania artystyczne polegające na wyświetlaniu obrazów i projekcji na naturalnych miejskich ekranach, jakie stanowią budynki. Na wielkoformatowe projekcje złożą się różne formy tworzenia wizualnego przekazu - video art, performance, kino eksperymentalne, instalacje audiowizualne wykorzystujące wirtualną rzeczywistość i technologię 3D.

Stare, przedwojenne kamienice znakomicie sprawdzają się w roli ekranów do takich projekcji - ich architektoniczne ornamenty dają własny wkład w ten świetlny spektakl.

Podczas sobotniego pokazu, który oczywiście - jak każda dobra projekcja - wymaga zmroku, zobaczymy prace twórców z całego świata. Autorami wielu projektów są studenci Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Organizatorzy współpracują również z School of the Art Institute of Chicago.

Wrocław. Kinomural. Czarodzieje światła zmienią nadodrzańskie kamienice Materiały prasowe
Wrocław. Kinomural. Czarodzieje światła zmienią nadodrzańskie kamieniceŹródło: Materiały prasowe

Projekcje zaplanowane są w kilku punktach Nadodrza. W programie tegorocznej edycji Kinomuralu pojawi się nowa oferta, czyli "Dobranocka". Będą to ruchome murale dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

d2huorm

Wrocław. Kinomural. Czarodzieje światła zmienią nadodrzańskie kamienice

Organizatorami zdarzenia Kinomurale jest rodzeństwo Bartos - założyciele studia filmowego Manifiesta. Piotr Bartos jest reżyserem, operatorem i artystą eksperymentującym ze sztukami wizualnymi. Bartek to również reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Agata Bartos to absolwentka Holenderskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystka mix-media, reżyserka, scenarzystka, kostiumografka.

W sobotę magiczne projekcje rozpoczną się o 19.30, rozświetlą kamienice przy Rydygiera i Paulińskiej i zaistnieją w kameralnym podwórku przy Paulińskiej 12. Miejsca sprawdzić można na sporządzonej przez organizatorów mapce.

Wspaniała rzeźba z kościoła w Gołębiu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2huorm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2huorm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj