Trwa ładowanie...

Wrocław. Jak wyglądać będzie autostrada A4 do Legnicy? Znany wykonawca projektu

Autostrada A4 na odcinku z Wrocławia do Legnicy od lat jest zakorkowana i wymaga rozbudowy. Pod uwagę brana jest nawet budowa drogi w zupełnie innym pasie. Która z koncepcji zwycięży? Tego na razie nie wiadomo, ale znany jest już wykonawca projektu nowej trasy A4.

Wrocław. Jak wyglądać będzie autostrada A4 do Legnicy? Znany wykonawca projektuWrocław. Jak wyglądać będzie autostrada A4 do Legnicy? Znany wykonawca projektuŹródło: GDDKiA
d34cra6
d34cra6

Autostrada A4 na odcinku z Wrocławia do Legnicy od lat jest zakorkowana i niebezpieczna. Jezdnia na tym odcinku nie posiada pasa awaryjnego, przez co bardzo często dochodzi na nim do wypadków. To z kolei powoduje ciągłe zatory na trasach w obu kierunkach.

Jest nadzieja, że wkrótce to się zmieni, bo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bierze pod uwagę budowę lub rozbudowę około 80-kilometrowego odcinka autostrady A4 z Wrocławia do Legnicy.

Wrocław. Jak wyglądać będzie autostrada A4 do Legnicy? Znany wykonawca projektu

W tej chwili nie wiadomo, czy wygra koncepcja polegająca na budowie zupełnie nowej nitki autostrady A4, czy też rozbudowana zostanie obecna trasa. Równocześnie trwają też przygotowania do budowy 50 kilometrów drogi ekspresowej S5 na trasie od Sobótki do Bolkowa.

Dr Feleszko o stanie psychicznym dzieci po pandemii koronawirusa

W lutym otwarto koperty złożone w konkursie, który ma wyłonić wykonawcę projektu przebudowy A4 i budowy S5. Od tego momentu komisja konkursowa dokonywała analizy i weryfikacji złożonych propozycji.

d34cra6

GDDKiA na inwestycję przewidziało ok. 50 mln zł. Tymczasem oferty złożone w konkursie opiewały na kwotę od ponad 28 mln zł do niemal 76 mln zł.

  • Konsorcjum TRAKT Sp. z o.o. Sp. k. - lider konsorcjum TRAKT Sp. z o.o. - partner konsorcjum złożyło ofertę wartą 36 191 587,65 zł brutto.
  • Konsorcjum: Multiconsult Polska - lider konsorcjum, IVIA - partner konsorcjum - 28 757 400,00 zł.
  • Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów TRANSPROJEKT - WARSZAWA - 49 197 767,55 zł.
  • Mosty Katowice - 75 934 812,60 zł.
d34cra6

Finalnie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej i Programem Funkcjonalno-Użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania pod nazwą: "Budowa/rozbudowa autostrady A4 Legnica Południe (z węzłem) - Wrocław Wschód (bez węzła)/węzeł Stary Śleszów (z węzłem) i budowa drogi ekspresowej S5 Sobótka-Bolków" opracuje konsorcjum firm Multiconsult Polska sp. z o.o. z Warszawy - lider, IVIA S.A. z Katowic - partner.

Jeśli inni uczestnicy konkursu nie złożą odwołania od wyników, to GDDKiA jeszcze w tym półroczu podpisze umowę ze zwycięzcą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34cra6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34cra6
Więcej tematów