Trwa ładowanie...

Wrocław. Dwa tygodnie na ruszanie głową. Budżet obywatelski czeka na dobre pomysły

Do 15 lutego można składać projekty do tegorocznej edycji WBO. Może to zrobić naprawdę każdy. Liczy się wizja, wyobraźnia i wyczucie społecznej potrzeby. Kto wyskoczy z doskonałym pomysłem, który porwie największą liczbę wrocławian, wygrywa, bo jego plan się zmaterializuje.

Wrocław. Budżet obywatelski to okazja do zrealizowania marzeń małych i dużych wrocławianWrocław. Budżet obywatelski to okazja do zrealizowania marzeń małych i dużych wrocławianŹródło: Materiały prasowe
d3mg72s
d3mg72s

Place zabaw, parki, ścieżki rowerowe, miejsca piknikowe, rekreacyjne, sportowe, ale także pomniki i konstrukcje wspierające wrocławską awiafaunę - takie projekty najczęściej składane są we wrocławskim budżecie obywatelskim. Aby zostać pomysłodawcą, nie trzeba być pełnoletnim, zameldowanym we Wrocławiu, nie trzeba nawet mieć polskiego obywatelstwa. Projekty składać i na projekty głosować - w sieci i w realu - mogą wszyscy.

Tegoroczną edycję miasto już zaczęło. Zanim dojdzie do etapu składania wniosków, kończącego się 15 lutego, można jeszcze konsultować się, szukać praktycznych wskazówek, które pomogą w stworzeniu najlepszego projektu, dopracowanego od strony merytorycznej i technicznej, dobrze skalkulowanego finansowo. Nie będzie mu wówczas groziło odrzucenie lub konieczność korekt.

Tym edukowaniem pomysłodawców zajmuje się Szkoła Liderów WBO. Poznać można, krok po kroku, zasady. Najważniejsza z nich jest taka, że projekty muszą być ogólnodostępne, służące wszystkim bez ograniczeń, bez konieczności ponoszenia opłat. Muszą też być zlokalizowane na terenach należących do gminy. Jak tłumaczy Sebastian Wolszczak z Wydziału Partycypacji Społecznej, pieniądze wydane na ten cel powinny służyć celom publicznym, nie mogą więc powstawać tam, gdzie właściciel może w każdej chwili zadecydować o zamknięciu przestrzeni i ograniczeniu przebywania w tym miejscu.

Wrocław. Dwa tygodnie na ruszanie głową. WBO 2021 czeka na dobre pomysły

Projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, odmieniające podwórka, place zabaw, tereny sportowe, trasy dojazdów rowerowych, podnoszące komfort życia i wypoczynku w mieście składać można do 15 lutego zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej. Każdy może złożyć dowolną ilość wniosków. Poznamy je 1 czerwca 2021. Głosowanie trwać będzie na przełomie września i października.

Odkrycie dotyczące Wenus podważone. Naukowcy się mylili

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mg72s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mg72s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj