Wrocław. Dofinansowanie na aktywizację i szkolenia. Zyskają niepełnosprawni
Pomoc osobom niepełnosprawnym jest niezwykle istotna w kontekście ich rozwoju i aktywizacji. Z tego też powodu blisko 30 wrocławskich organizacji pozarządowych otrzymało dofinansowanie ze środków PFRON na prowadzenie m.in. warsztatów i zespołów aktywizujących. Zajęcia odbywać się będą od 10 maja do końca 2021 roku.
11.05.2021 | aktual.: 06.03.2024 20:49
Osoby niepełnosprawne potrzebują nieco więcej pomocy i wsparcia niż zdrowi obywatele. Nie oznacza to jednak, że nie potrafią odnaleźć się w społeczeństwie. Blisko 30 wrocławskich organizacji pozarządowych otrzymało dofinansowanie ze środków PFRON na prowadzenie m.in. warsztatów i zespołów aktywizujących. Wszystko po to, by wyrównywać szanse.
Wrocław. Dofinansowanie na aktywizację i szkolenia. Zyskają niepełnosprawni
Działania organizacji będą się skupiać przede wszystkim na integrowaniu osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną oraz wzmacnianiu niezależności ekonomicznej czy umiejętności komunikowania się. Chodzi o to, by przeciwdziałać dyskryminacji i otworzyć potrzebującym drzwi do normalnego funkcjonowania.
Czasem wystarczy naprawdę niewiele. - Jednym z naszych zadań jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na różnych płaszczyznach i pomaganie im w prowadzeniu godnego życia. Dlatego, wybierając organizacje, zależało nam na tym, aby prowadzone przez nich działania obejmowały szeroki zakres działań społecznej rehabilitacji - mówi portalowi wroclaw.pl Anna Bytońska, rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.
Dr Karauda: Powikłania płucne dotyczą także osób, które skąpo przechorowały COVID-19
Organizacje, które otrzymały dofinansowanie, zostały wyłonione w ramach konkursu pt. "Rehabilitacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych zlecana ze środków PFRON". Na ich działania przeznaczonych zostanie ponad 1 mln złotych.
- Ważną kwestią jest godność osób z niepełnosprawnościami, którą rozumiem jako pełną możliwość uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym. Dlatego tak ważne jest podnoszenie poziomu jakości życia naszego środowiska, zarówno poprzez likwidację barier architektonicznych jak i zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami, czyli likwidację stereotypów - wyjaśnia Paweł Parus, prezes z Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, który od ponad 20 lat porusza się na wózku.
Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach i warsztatach powinny zgłaszać się bezpośrednio do ich organizatorów.