Trwa ładowanie...

Wrocław. Ciągle brakuje krwi w RCKiK. Pomagają Vikingowie i motocykliści

Brak zapasów krwi - to problem, z jakim Wrocław mierzy się od początku pandemii koronawirusa. W okresie COVID-19 wrocławianie zrezygnowali z wizyt w RCKiK. W trudnym okresie na konieczność oddawania cennego płynu uwagę zwracają wrocławscy Vikingowie i motocykliści.

Wrocław. Ciągle brakuje krwi w RCKiK. Pomagają Vikingowie i motocykliściŹródło: Policja
d1ggsbs
d1ggsbs

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu w okresie pandemii koronawirusa już kilkukrotnie apelowało o oddawanie krwi. RCKiK dostrzegł bowiem, że w tym trudnym okresie wielu wrocławian pozostaje w domach i rezygnuje z wizyt w placówce przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 i dzielenia się cennym płynem.

Tymczasem krew nie może być magazynowana w nieskończoność i ma ograniczoną datę użytku. Dlatego jej zapasy we Wrocławiu są na rekordowo niskim poziomie.

Wrocław. Vikingowie i motocykliści na pomoc RCKiK

Aby nagłośnić temat oddawania krwi, w sobotę (13 czerwca) w placówce pojawili się wrocławscy motocykliści oraz Vikingowie. Apelują oni do pozostałych mieszkańców miasta, by zrobili to samo. Zwłaszcza że RCKiK otwarte jest od poniedziałku do soboty i czeka na honorowych dawców.

ZOBACZ WIDEO: Tarcza finansowa będzie przedłużona? Decyzja do końca lipca

Oddawanie krwi jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Pobranie cennego płynu poprzedzane jest badaniem lekarskim, a krew pobierana jest przy użyciu jednorazowego sprzętu. Sama donacja trwa kilka minut a może uratować życie - dlatego każda grupa krwi jest na wagę złota. Wystarczy skontaktować się z najbliższym centrum krwiodawstwa.

d1ggsbs

W dobie koronawirusa RCKiK wprowadziło też szereg ułatwień - chociażby telefoniczną rejestrację. Będąc w placówce przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 mamy też pewność, że pracownicy będą wyposażeni w sprzęt ochrony osobistej, a na terenie RCKiK obowiązuje zasada dystansu społecznego. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Wrocław. Vikingowie i Moto WROlontariusze pomagają

Zaangażowanie się w akcję promującą oddawanie krwi to nie pierwsza pomoc ze strony wrocławskich Vikingów i motocyklistów. Wcześniej fani dwóch kółek w ramach "Moto WROlontariuszy" zebrali m.in. 15 tys. maseczek, 6,5 tys. przyłbic dla szpitali i domów opieki na Dolnym Śląsku.

Do tego motocykliści zapewnili posiłki dla seniorów, laptopy do nauki w domu i paczki żywnościowe. Jako moto-kurierzy przejechali już łącznie 25 tys. kilometrów.

Z kolei Vikingowie zaopatrzyli schronisko Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn w środki higieny osobistej i suchy prowiant. Dodatkowo Wrocławskiemu Hospicjum Bonifratrów zakupili 10 testów na obecność koronawirusa. Dzięki nim placówka pozbyła się ryzyka związanego z przyjmowaniem nowych podopiecznych w trakcie trwania pandemii COVID-19.

d1ggsbs

Wrocławscy Vikingowie dotarli też do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Jaszkotlu, gdzie przekazali środki czystości i higieny osobistej. Dary od nich otrzymało też schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ślazowej, dla którego "Wojownicy Północy" zakupili karmę i ciepłe koce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1ggsbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ggsbs
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj