Wrocław. Były przystanki na żądanie, są na życzenie
Wrocław postanowił wprowadzić zmianę nazewnictwa przystanków komunikacji miejskiej. Do tej pory autobusy zatrzymały się w wybranych miejscach "na żądanie". Od teraz będą to robić "na życzenie".
22.11.2020 | aktual.: 02.03.2022 13:16
Zmiana nazewnictwa przystanków to jeden z elementów Dnia Życzliwości, jaki przypadał na 21 listopada 2020 roku. Miasto Wrocław postanowiło promować ideę życzliwości przez kilka dni. W wybranych miejscach przystanki komunikacji miejskiej przestały być "na żądanie" już w sobotę. W kolejnych lokalizacjach zmiany wprowadzane będą stopniowo.
Wrocław. Były przystanki na żądanie, są na życzenie
Jako pierwszy swoją nazwę zmienił przystanek autobusowy Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Strzegomskiej. Tabliczka w tym miejscu już jasno wskazuje, że mamy tam do czynienia z "przystankiem na życzenie".
- Bardzo się cieszę, że Wrocław stanie się jeszcze bardziej życzliwy. Od dziś, zwyczajowe określenie przystanku "na żądanie", zmienia się w miłe i przyjazne określenie "na życzenie" - powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przy okazji przedstawiania nowego nazewnictwa.
Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
- To symboliczna, ale niezwykle ważna zmiana. Wszystko zaczyna się od słowa, które ma znaczenie i przekłada się na nasze zachowanie i sposób postrzegania świata. Oczywiście, nowe oznaczenia przystanków zostają z nami na stałe, jestem przekonany, że zmiana zyska poparcie wrocławian - dodał Sutryk.
We Wrocławiu łącznie funkcjonują 924 przystanki "na życzenie" - to ponad połowa wszystkich w mieście. 344 z nich to przystanki "dzienne", 521 dotyczy przystanków nocnych, a 59 pozostałych zarezerwowanych jest dla linii przyspieszonych.