Trwa ładowanie...

"Smog" w Warszawie. Specjalna akcja policji

Przez całą środę na polskich drogach zobaczymy zdecydowanie więcej policjantów. Wzmożone kontrole mają objąć przede wszystkim jakość spalin i ogólny stan techniczny samochodu.

"Smog" w Warszawie. Specjalna akcja policjiŹródło: PAP, fot: PAP
d3cxuwz
d3cxuwz

W ramach policyjnej akcji "Smog" na drogach pojawiło się 5 tys. policjantów. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przekazało, że od początku roku do września w czasie dziewięciu akcji "Smog" policjanci skontrolowali prawie 220 tys. pojazdów i zatrzymali prawie 8 tys. dowodów rejestracyjnych.

Co czwarte zatrzymanie dokumentu było związane z nadmierną ilością spalin. Pozostałe dotyczyły innego złamania przepisów dotyczących ochrony środowiska. Według policji, w połowie przypadków kontrole zakończyły się mandatami.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP podkreślił, że policjanci podczas akcji "Smog" wracają uwagę na wszelkie usterki, ale w szczególności na te, które mają negatywny wpływ na ekologię, czyli m.in. na wycieki wszelkiego rodzaju płynów eksploatacyjnych.

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

Jak dodał, w niektórych przypadkach policjanci podczas kontroli wykrywają nawet takie wycieki paliwa, o których nie wiedzą użytkownicy pojazdów. Policjanci oprócz uważniejszych kontroli stanu technicznego pojazdów, sprawdzają też prędkość - po drogach jeżdżą radiowozy specjalnej grupy "Speed" wyposażone w wideorejestratory.

d3cxuwz

Policja organizuje akcje "Smog" raz w miesiącu. Funkcjonariusze podczas kontroli wykorzystują dymomierze (używane do pomiarów jakości spalin w samochodach z silnikiem Diesla) i analizatory spalin (używane w silnikach Diesla i w benzynowych). Funkcjonariusze mogą zatrzymać dowód rejestracyjny także wtedy, kiedy nie mają specjalnego urządzenia do pomiaru jakości spalin.

Źródło: portalsamorządowy.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cxuwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cxuwz
Więcej tematów