Trwa ładowanie...

Mieroszów. Łania ocalona. Uciekała przed wilkami, utknęła w rzece

Była ranna i przerażona. Nie wiedziała jak się wydostać z nurtu niewielkiej rzeczki Ścinawki, przepływającej przez Mieroszów. Pomogli jej strażacy. Ratunek zwierzęcia był spektakularną akcją.

Mieroszów. Spektakularna akcja ratunkowa. Łania uciekała przed wilkami i utknęła w potoku Ścinawka. Strażacy wspomagani przez weterynarza ocalili przerażone zwierzęMieroszów. Spektakularna akcja ratunkowa. Łania uciekała przed wilkami i utknęła w potoku Ścinawka. Strażacy wspomagani przez weterynarza ocalili przerażone zwierzęŹródło: OSP Mieroszów
d2e8arc
d2e8arc

Była ranna i przerażona. Nie wiedziała jak się wydostać z nurtu niewielkiej rzeczki Ścinawki, przepływającej przez Mieroszów. Pomogli jej strażacy. Ratunek zwierzęcia był spektakularną akcją.

Trzeba było najpierw poradzić sobie z jej stresem, który mógł być efektem wilczego pościgu. Łania nie mogła wydostać się na brzeg. Niewykluczone, że ucieczka w pobliże ludzkich siedzib zniechęciła tropiących ją drapieżników do dokończenia dzieła.

Nie była jednak w stanie wyjść z wody - ani ten brzeg, z którego uciekła, ani na „miejską stronę”. Z tego impasu wydostali ją dopiero strażacy z OSP Mieroszów, instruowani przez weterynarza z Wrocławia, Tomasza Grabińskiego.

d2e8arc

Trzeba było czekać, aż specjalista dotrze do Mieroszowa ze stolicy Dolnego Śląska. Dopiero wtedy akcja ruszyła na dobre - łania została uśpiona, podniesiona z nurtu potoku na pasach i przetransportowana na miejsce, w którym dochodzi do siebie.

Mieroszów. Łania ocalona. Uciekała przed wilkami, utknęła w rzece

Wymagała operacji - miała rozerwane ścięgno, najprawdopodobniej rany zadały jej atakujące wilki. Nie odniosła poza tym większych urazów, więc rokowania w sprawie poprawy jej zdrowia są dobre.

Schronienie zwierzę znalazło w Zoo Farmy w Łącznej. Urząd Gminy w Mieroszowie, dumny ze sprawnego przebiegu akcji ratunkowej informuje na swojej stronie o sukcesie i dziękuje jego autorom - strażakom z mieroszowskiej jednostki OSP, weterynarzowi i właścicielom łącznańskiego ośrodka dla zwierząt.

Prof. Flisiak komentuje badania BioStatu dla WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2e8arc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e8arc
Więcej tematów