Trwa ładowanie...

Luzowanie obostrzeń. Koniec z limitami w MPK Wrocław. Więcej osób w tramwajach i autobusach

Luzowanie obostrzeń w Polsce wchodzi w kolejną fazę. Począwszy od 26 czerwca w komunikacji zbiorowej przestaną obowiązywać limity osób. Oznacza to, że w tramwajach i autobusach MPK Wrocław będą mogły być zajęte wszystkie miejsca siedzące i stojące.

Luzowanie obostrzeń. Koniec z limitami w MPK Wrocław. Więcej osób w tramwajach i autobusachLuzowanie obostrzeń. Koniec z limitami w MPK Wrocław. Więcej osób w tramwajach i autobusachŹródło: MPK Wrocław
d4e5vzw
d4e5vzw

Luzowanie obostrzeń w Polsce ma miejsce począwszy od początku maja. Zaszczepienie coraz większej liczby osób przeciwko COVID-19 oraz poprawa sytuacji epidemiologicznej pozwala na odmrożenie kolejnych sektorów gospodarki. Dotyczy to też komunikacji zbiorowej, w której w ostatnich tygodniach etapami zwiększano limit osób.

Dobra wiadomość jest taka, że począwszy od 26 czerwca luzowanie obostrzeń wejdzie w kolejny etap. Od soboty w autobusach i tramwajach przestaną obowiązywać jakiekolwiek limity osób. Oznacza to, że w pojazdach MPK Wrocław będą mogły być zajęte wszystkie miejsca siedzące i stojące. Do tej pory limit osób w autobusach i tramwajach wynosił 75 proc. pojemności danego pojazdu.

Luzowanie obostrzeń. Koniec z limitami w MPK Wrocław. Więcej osób w tramwajach i autobusach

"To bardzo dobra wiadomość. Szczepimy się, coraz więcej osób jest chętnych do przemieszczania się naszymi pojazdami - w ślad za znoszeniem kolejnych zakazów i obostrzeń. Otworzyły się kina, restauracje, niektóre zakłady zrezygnowały z pracy zdalnej" - komentuje MPK Wrocław na Facebooku.

Trąba powietrzna w Małopolsce. Reporter WP pojechał na miejsce. Ogrom zniszczeń przeraża

Warto jednak pamiętać, że nadal w środkach komunikacji miejskiej obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa. Przypominać będą o tym komunikaty, które MPK Wrocław planuje wyświetlać na ekranach monitorów. Dodatkowo specjalne banery zawisną na drzwiach wejściowych do tramwajów i autobusów.

d4e5vzw

Limity osób w tramwajach i autobusach budziły spore kontrowersje od początku pandemii COVID-19. Zwłaszcza, gdy przy okazji pierwszej fali koronawirusa były bardzo surowe. Wielokrotnie dochodziło wtedy do sytuacji, w których policja kontrolowała pojazdy i zwracała uwagę na zbyt dużą liczbę pasażerów. MPK Wrocław od początku stało jednak na stanowisku, że kierowca czy motorniczy nie jest od liczenia osób we wnętrzu pojazdu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4e5vzw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e5vzw
Więcej tematów