RegionalneWrocławKoronawirus w Polsce. Respiratory od Caritasu już w szpitalach. Wszystko dzięki darczyńcom

Koronawirus w Polsce. Respiratory od Caritasu już w szpitalach. Wszystko dzięki darczyńcom

Koronawirus w Polsce. Caritas prowadzi akcję #WdzięczniMedykom od wiosny. Dzięki niej w listopadzie do dolnośląskich szpitali przekazano pięć respiratorów, które pomogą w walce o życie pacjentów. Dwa z nich trafiły do szpitala im. św. Jadwigi w Trzebnicy, trzeci do ZOZ w Oławie.

Koronawirus w Polsce. Respiratory od Caritasu już w szpitalach. Wszystko dzięki darczyńcom
Koronawirus w Polsce. Respiratory od Caritasu już w szpitalach. Wszystko dzięki darczyńcom
Źródło zdjęć: © Caritas
Katarzyna Łapczyńska

Koronawirus w Polsce. Caritas jest w stanie pomagać dzięki wsparciu, które nieustannie spływa od darczyńców indywidualnych i biznesowych. To właśnie obywatele budują budżet organizacji na walkę z COVID-19.

Akcja #WdzięczniMedykom dotarła także na Dolny Śląsk. Caritas zakupił pięć respiratorów, które trafiły do szpitali w regionie. Dwa z nich zasiliły zasoby szpitala im. św. Jadwigi w Trzebnicy, trzeci ZOZ w Oławie.

Koronawirus w Polsce. Respiratory od Caritasu już w szpitalach. Wszystko dzięki darczyńcom

Przedstawiciele tej drugiej placówki przyznają, że aktualnie to pomoc na wagę złota. - Nam jest potrzebny w tej trudnej sytuacji każdy sprzęt, a szczególnie ten, który bezpośrednio ratuje życie pacjentów. Respirator przenośny trafi w naszym szpitalu właśnie do szpitalnego oddziału ratunkowego - mówi Anna Kotala, zastępca dyrektora ZOZ w Oławie, cytowana przez wroclaw.pl. 

Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Po "Don Stanislao" Zgłaszają się do mnie kolejne osoby

- Respiratory ogólnie możemy podzielić na kilka rodzajów. To są tzw. respiratory stacjonarne, które pracują na oddziałach intensywnej terapii, w tym oddziałach intensywnej terapii COVID-19 i zastępują oddech wtedy, kiedy pacjent tego wymaga - mówi lek. Paweł Orzechowski, zastępca dyrekotra ds. medycznych szpitala im. św. Jadwigi w Trzebnicy.

- Są także respiratory transportowe. Korzystają z nich przede wszystkim ratownicy medyczni w karetkach pogotowia, ale używa się ich również w szpitalu do transportu pacjentów w stanie krytycznym, którzy wymagają oddechu zastępczego. One są niezbędne - dodaje Orzechowski.

Caritas zapowiada, że to nie koniec akcji. Jeśli będzie taka potrzeba, zbiórka będzie kontynuowana, a do szpitali trafią kolejne urządzenia niezbędne do ratowania zdrowia i życia ludzi. 

Źródło artykułu:wroclaw.wp.pl
koronawiruswrocławcaritas
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)