Trwa ładowanie...

Koronawirus. Uniwersytet Wrocławski podjął decyzję. Mieszany system nauki w nowym roku akademickim

Koronawirus w Polsce. Uniwersytet Wrocławski to kolejna uczelnia, która postanowiła w roku akademickim 2020/2021 wprowadzić mieszany system nauczania. Ma to związek z ciągle trwającą pandemią COVID-19.

Koronawirus. Uniwersytet Wrocławski podjął decyzję. Mieszany system nauki w nowym roku akademickimKoronawirus. Uniwersytet Wrocławski podjął decyzję. Mieszany system nauki w nowym roku akademickimŹródło: Facebook.com
d3qj0im
d3qj0im

Jak poinformował Uniwersytet Wrocławski, w roku akademickim 2020/2021 wykłady oraz seminaria będą odbywały się zdalnie, ćwiczenia i konwersatoria planowane są w trybie mieszanym, a laboratoria i praktyki w systemie stacjonarnym.

"Trwają prace rektora elekta z Samorządem Studentów oraz Samorządem Doktorantów, a także z panią prorektorką Gabrielą Buglą-Płoskońską. Szczegółowe zarządzenie wejdzie w życie z dniem 1 września" - poinformował Uniwersytet Wrocławski.

Koronawirus. Uniwersytet Wrocławski podjął decyzję. Mieszany system nauki w nowym roku akademickim

Na swoim blogu do decyzji dotyczącej roku akademickiego 2020/2021 odniósł się tęż prof. Przemysław Wiszewski, rektor elekt Uniwersytetu Wrocławskiego. Podkreślił on, że ostateczne decyzje, co do sposobu kształcenia podejmować będą dziekani, dyrektorzy instytutów i kierownicy katedr.

Susza wciąż jest zagrożeniem. Eksperci zalecają retencjonowanie wody

"Bo oni najlepiej będą znali uwarunkowania lokalowe i organizacyjne swoich jednostek. Z zastrzeżeniem, że w procesie kształcenia powinniśmy dbać o jego jakość, rozwijanie umiejętności miękkich, w tym społecznych, studentów, a informacje na temat form kształcenia będą przekazywane studentom z odpowiednim wyprzedzeniem" - napisał prof. Wiszewski.

d3qj0im

Rektor elekt skierował też pismo do samorządu studenckiego i doktoranckiego, w którym poprosił o określenie oczekiwań dotyczących organizacji nowego roku akademickiego.

"Odpowiedzi wskazują z jednej strony na pewną rozbieżność opinii w tych środowiskach, ale zbieżne są w najważniejszym – trosce o jakość kształcenia i bezpieczeństwo studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu" - zdradził prof. Wiszewski.

Wrocław. Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prosi o cierpliwość

Rektor elekt Uniwersytetu Wrocławskiego poprosił też studentów o odrobinę cierpliwości. Stosowne zarządzenie, określające zasady pracy uczelni w dobie koronawirusa, ukaże się w najbliższym czasie. W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać jego zarys.

"Nie chcemy publikować czegoś, co byłoby niepełne. Bardzo prosimy o chwilę cierpliwości, stosowne dokumenty będą jeszcze w tym tygodniu konsultowane z władzami dziekańskimi" - zapewnił prof. Wiszewski.

d3qj0im

"W stosunku do przedstawionych wyżej ustaleń nie ma w nich - jak na razie - rewolucji. Chodzi o doszczegółowienie zasad bezpieczeństwa, wyraźne wskazanie znaczenia jakości kształcenia, zabezpieczenie elastyczności reagowania Uniwersytetu przy wyznaczeniu klarownych i czytelnych ram działań dla całej społeczności. Nikogo nie zostawimy bez wsparcia, ale chcemy także zbudować poczucie odpowiedzialności za losy zespołów u kierowników poszczególnych grup pracowniczych" - podsumował rektor elekt Uniwersytetu Wrocławskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3qj0im
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qj0im
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj