Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Rozdano nagrody Prezydenta Wrocławia
Techland, 3M i BSH z Nagrodą Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Specjalne wyróżnienia wręczył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia w czasie wieczornej gali.
Laureatami Nagrody Prezydenta Wrocławia zostały firmy, które wyróżniają się działaniami na rzecz społeczności lokalnej, dbają o komfort pracy i życia swoich pracowników.
- Ostatni rok pokazał jak ważna w życiu miasta jest solidarność i odpowiedzialność społeczna. Wyróżnione firmy obecne są we Wrocławiu od lat i od lat wspierają jego mieszkańców, szczególnie mocno ta pomoc potrzebna była właśnie w czasie pandemii. Ta nagroda to forma uhonorowania działań, podejmowanych przez te przedsiębiorstwa - mówił Jacek, Sutryk, prezydent Wrocławia.
Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Rozdano nagrody Prezydenta Wrocławia
Nagrody odebrali Radosław Kaskiewicz - prezes firmy 3M, Konrad Pokutycki - prezes firmy BSH i Magdalena Okulowska - prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, w imieniu prezesa firmy Techland.
Śmierć po brutalnej interwencji policji. Śmiszek: Monopol na stosowanie przemocy
Trzydniowe Forum w Karpaczu to blisko 200 wydarzeń i ponad 4 tys. uczestników.
Forum Ekonomiczne tworzy ośrodek ważnej debaty społecznej, ekonomicznej i politycznej. Poprzez panele tematyczne i kuluarowe rozmowy Wrocław, jako partner Forum, chce bardzo aktywnie współtworzyć to wydarzenie, widząc w nim narzędzie rozwoju miasta i całego regionu.
We wtorek (7 września) Wrocław zaprosił ekspertów do dyskusji o sztucznej inteligencji i zdrowych miastach, jako miastach przyszłości.
- Wrocław będzie konkurował z innymi miastami czy regionami wiedzą i nowoczesnymi rozwiązaniami, szytymi na miarę zamawiających. Już dziś pracujemy nad tym w mieszanych zespołach , których uczestnikami są wrocławskie uczelnie, sektor IT i członkowie zespołów projektowych firm zagranicznych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku - mówił Jakub Mazur, prezydent Wrocławia.
Jak przekształcić naszą gospodarkę w kierunku gospodarki usługowej i zaadoptować technologię sztucznej inteligencji w polskiej gospodarce? Jak zmienić struktury zarządzania w przedsiębiorstwach produkcyjnych w obliczu nowych wyzwań związanych z przemysłem 4.0?
O tym na Forum w Karpaczu będą dziś dyskutować eksperci, na kolejnym wrocławskim panelu "Przemysł 4.0 - multidyscyplinarna przyszłość". Uważa się, że w nieodległej przyszłości aż 65% ludzi będzie wykonywać zawody, które dziś jeszcze nie istnieją. Aby nasz kraj nie wpadł w lukę kompetencyjną, związaną z wprowadzaniem nowych technologii należy już teraz wzmacniać naukę zawodów technicznych oraz promować zawody przyszłości.