Trwa ładowanie...

Będzie przełom w realizacji Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zgoda na realizację jeszcze w tym miesiącu?

Wiele wskazuje na to, że nadchodzi przełom w realizacji niezwykle ważnej dla Wrocławia inwestycji. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiące wojewoda wyda zgodę na rozpoczęcie prac przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Chodzi o fragment południowy.

Będzie przełom w realizacji Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zgoda na realizację jeszcze w tym miesiącu?Będzie przełom w realizacji Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zgoda na realizację jeszcze w tym miesiącu?Źródło: Materiały prasowe
d3j9eu4
d3j9eu4

Fragment od ronda w Żernikach Wrocławskich do ulicy Grota-Roweckiego to bardzo ważna część Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiące wojewoda dolnośląski wyda zgodę na rozpoczęcie prac przy odcinku południowym.

Będzie przełom w realizacji Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zgoda na realizację jeszcze w tym miesiącu?

- Wykonawca jest już zmobilizowany, by rozpocząć prace związane z usuwaniem kolizji. Tam jest trochę urządzeń obcych, które musimy przebudować - powiedział Radiu Wrocław Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

- Tak naprawdę rozpocząć pracę od hummusowania możemy po 15 października zgodnie z decyzją GODŚ i w tym terminie też te działania zaczniemy, oczywiście jeśli dostaniemy decyzję teraz w lipcu - dodał Leszek Loch.

d3j9eu4

Donald Tusk z rządowymi ekspertami ds. COVID-19. "Zręczny krok"

Według Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei budowa południowego odcinka nie jest zagrożona, mimo że przebieg tego fragmentu od początku budzi kontrowersje. Część drogi ma przechodzić przez środek wsi Wysoka, przeciwko takiemu przebiegowi od lat protestują mieszkańcy tej podwrocławskiej miejscowości.

Aktualnie trwa budowa fragmentu północnego. Nowa jezdnia o długości 10 km rozpocznie się za skrzyżowaniem z ulicą Strachocińską i zostanie włączona do drogi krajowej nr 98 między Mirkowem a Długołęką. Całość ma być gotowa najpóźniej do 2024 roku.

d3j9eu4

Wschodnia Obwodnica Wrocławia to bardzo ważna inwestycja drogowa dla mieszkańców miasta. Każda droga odciążająca centrum stolicy Dolnego Śląska jest na wagę złota. Na szczęście Wrocław rozbudowuje infrastrukturę drogową z roku na rok.

źródło: Radio Wrocław

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3j9eu4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j9eu4
Więcej tematów