Trwa ładowanie...
d3j6vku

Wrocław: zderzenie kolejki gondolowej nad Odrą z dźwigiem na barce

Wagonik kolejki gondolowej nad Odrą we Wrocławiu został uderzony przez dźwig przewożony rzeką na barce. Pasażerowie nie ucierpieli, ale kursowanie Polinki zostało odwołane do czasu, gdy specjaliści ocenią jej stan techniczny.
Share
Wagonik wrocławskiej kolejki - Polinki
Wagonik wrocławskiej kolejki - PolinkiŹródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d3j6vku

Polinka, czyli wrocławska kolej gondolowa, łączy kampus główny Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego oraz usytuowany na przeciwległym brzegu kompleks badawczy Geocentrum.

Jak poinformował Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, dźwig zaczepił o jeden z wagoników i uszkodził w nim drzwi oraz szybę.

- Wagonik został bezpiecznie sprowadzony do stacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodał Charytoniuk. W związku z wypadkiem powiadomiona została policja oraz Urząd Żeglugi Śródlądowej.

d3j6vku

Zdaniem świadków przewożony na barce dźwig miał podniesione ramię i był zbyt wysoki. Jest też nagranie, na którym widać, że po zderzeniu obniża on ramię na dopuszczalną wysokość - poinformował Charytoniuk.

Inspektorzy transportu drogowego mają zdecydować, czy nieuszkodzony wagonik kolejki linowej będzie kursować pojedynczo; uszkodzony wagonik prawdopodobnie będzie musiał zostać wymieniony.

Kolej linowa Polinka została uruchomiona w październiku 2013 r. i ma około 450 metrów długości. Pomiędzy dwoma brzegami Odry kursują dwa wagoniki, które jednorazowo mogą przewieźć 15 osób. Dla studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej przejazd jest darmowy.

Kolejka jest wspólnym przedsięwzięciem Politechniki Wrocławskiej i władz miasta. Całkowity koszt inwestycji to ok. 12 mln zł.

d3j6vku

Podziel się opinią

Share
d3j6vku
d3j6vku
Więcej tematów