Trwa ładowanie...

Wrocław: wykolejenie tramwaju na Polance. Utrudnienia potrwają nawet kilka dni

Wykolejenie tramwaju na ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Drugi wagon jadącego w kierunku mostów Trzebnickich pojazdu linii 7 wypadł z szyn i uszkodził barierki oraz słupy trakcyjne.

Share
Wrocław: wykolejenie tramwaju na Polance. Utrudnienia potrwają nawet kilka dni
Źródło: Facebook, Fot: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu
d2mxhn2

Do zdarzenia doszło dziś przed godziną 13.00 na ul. Żmigrodzkiej na odcinku między ulicami Broniewskiego a Kamieńskiego. Drugi wagon tramwaju linii 7 jadącego od strony pętli Poświętne wypadł nagle z szyn i uszkodził barierkę oddzielającą torowisko od jezdni oraz ściął dwa słupy trakcyjne.

- Przyczyny tego zdarzenia wyjaśnia właśnie Komisja Wypadkowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Przejazd tramwaju tym odcinkiem ul. Żmigrodzkiej będzie w najbliższym czasie niemożliwy z uwagi na to, że konieczny będzie montaż nowych słupów trakcyjnych. Na razie trudno określić, jak długo potrwają utrudnienia, jednak na pewno nie skończą się one dziś – mówi w rozmowie z WP Klaudia Kordylas z wrocławskiego MPK.

Na szczęście nikt z pasażerów podróżujących tramwajem nie ucierpiał. Jak dodaje Klaudia Kordylas, w drugim wagonie znajdowało się niewiele osób.

Tramwaje linii 1 oraz 7 kierowane są objazdem przez ul. Bałtycką, most Osobowicki oraz pl. Staszica.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2mxhn2

Podziel się opinią

Share
d2mxhn2
d2mxhn2
Więcej tematów