Trwa ładowanie...

Wrocław: wakacyjna nuda? To wykluczone! Miasto przygotowało wiele atrakcji

Okres wakacyjny w mieście zawsze kojarzy się z wieloma warsztatami i zajęciami organizowanymi dla najmłodszych przez różne ośrodki kultury. W tym roku we Wrocławiu możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu jest naprawdę wiele.

Wrocław: wakacyjna nuda? To wykluczone! Miasto przygotowało wiele atrakcjiŹródło: WP.PL, fot: Wojciech Nieśpiałowski
d3xcwpg
d3xcwpg

Jak co roku pod hasłem „wakacji w mieście” placówki kultury we Wrocławiu organizują dla dzieci i młodzieży szkolnej różnego rodzaju zajęcia, warsztaty oraz półkolonie, które pozwalają na konstruktywne i ciekawe spędzenie czasu wolnego, którego przecież podczas letnich miesięcy nie brakuje. Oferta jak co roku jest bardzo obszerna, a proponowane formy urozmaicenia wakacyjnej laby ciekawe.

Muzeum Miejskie Wrocławia przygotowało bezpłatne wycieczki po Ostrowie Tumskim dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Spacery po zabytkowej części Wrocławia odbywać się będą do 28 sierpnia od wtorku do piątku. Zbiórki o 9.00 pod pomnikiem papieża Jana XXIII. Podczas wycieczek z przewodnikiem młodzi uczestnicy poznają żywoty związanych z Wrocławiem świętych oraz legendy, jakie wokół nich krążyły. MMW organizuje także od wtorku do piątku zajęcia stacjonarne dla dzieci w Pałacu Królewskim – w godzinach od 10.00 do 14.00.

Spacery śladem wrocławskich krasnali przeznaczone dla dzieci od 5 do 12 roku życia odbywać się będą w każdy wakacyjny weekend – w piątek od 18.00, w sobotę od 16.00 i niedzielę od 11.00. Miejscem zbiórki jest informacja turystyczna we wrocławskim Rynku.

d3xcwpg

W lipcowe czwartki o 11.00 na zajęcia dla dzieci od lat 7 do 12 zaprasza Zakład Narodowy im. Ossolińskich. 9 lipca dzieci poznają malarstwo Jana Styki, tydzień później wysłuchają opowieści o wrocławskich mostach, zaś 23 lipca będą mogły obejrzeć monety z dawnych lat. Na każde z zajęć obowiązuje rezerwacja, której można dokonać dzwoniąc do ZNiO.

Wakacyjne zajęcia przygotował również Arsenał Miejski – będą one nosić zbiorczą nazwę „Czy kreskówki mogą uczyć nas historii?” i przedstawiać prawdziwe wątki historyczne zawarte w kultowych filmach animowanych. Zajęcia będą odbywać się od środy do piątku od 9.30 do 14.00 w arsenale przy Cieszyńskiego 9.

Centrum Edukacyjne „Technoludek” zaprasza na „Wakacje z Technoludkiem” – półkolonie, na których dzieci będą mogły wziąć udział w badaniach przyrody oraz wielu interesujących eksperymentach. Drugi turnus półkolonii rozpocznie się 20 lipca i potrwa do końca miesiąca. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 do 11 lat. Turnus kosztuje 750 złotych za osobę – w tej cenie zawarte jest wyżywienie oraz ubezpieczenie NWW dla dzieci.

Od 6 lipca trwają warsztaty i zajęcia na zamku w Leśnicy i zakończą się dopiero 17 lipca. Dzieci poznają podczas nich średniowieczne legendy oraz życie ludzi w wiekach średnich, a także wezmą udział w licznych warsztatach plastycznych. Koszt jednego dnia pobytu dziecka na zajęciach to 40 złotych. Karnet tygodniowy to 180 złotych od osoby.

d3xcwpg

Na Aquawakacje zaprasza Wrocławski Park Wodny. Podczas pięciodniowych turnusów trwających od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.40 najmłodsi pod okiem instruktora i ratownika będą uczyć się pływania oraz wezmą udział w licznych wodnych zabawach. Za turnus trzeba zapłacić 490 złotych od osoby –w cenę wliczone są posiłki – obiad oraz podwieczorek.

Akademia Młodego Kucharza zaprasza na półkolonie kulinarne dzieci od 6 do 13 roku życia. Półkolonie będą podzielone na pięciodniowe turnusy, rozpoczynające się z każdym kolejnym poniedziałkiem. Dzieci wezmą udział w zajęciach kulinarnych oraz artystycznych, a po zakończonym turnusie organizatorzy zapewniają, że najmłodsi będą potrafili przygotować pięć smacznych śniadań oraz pięć urozmaiconych obiadów. Na każdym z turnusów jest 12 miejsc – obowiązuje kolejność zgłoszeń skierowanych do AMK mieszczącej się przy ul. Inżynierskiej.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3xcwpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xcwpg
Więcej tematów