Trwa ładowanie...

Wrocław: rusza budowa obwodnicy Leśnicy. Ma być gotowa w połowie 2017 r.

Ruszyły roboty przy budowie jednej z największych wrocławskich inwestycji w ostatnich latach - obwodnicy Leśnicy. Prace zostaną podzielone na cztery etapy, a kierowcy nową drogą mają pojechać w czerwcu 2017 r.

Share
Wrocław: rusza budowa obwodnicy Leśnicy. Ma być gotowa w połowie 2017 r.
Źródło: Materiały przetargowe
d1ghdo1

Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie, długo wyczekiwanej przez mieszkańców Leśnicy, obwodnicy ich osiedla. Obecnie przez sam środek tej niewielkiej dzielnicy na zachodnim krańcu Wrocławia przebiega droga krajowa nr 94. Mieszkańcy skarżą się na ogromne korki, a także na hałas i niebezpieczeństwo, jakie powoduje duży ruch samochodowy. Obwodnica Leśnicy połączy teraz ul. Graniczną z ul. Średzką, odciążając ruch na ulicach przebiegających przez część zachodnich osiedli Wrocławia.

Rozpoczęcie prac budowlanych oznacza finał kilkuletniego sporu, jaki z miastem o budowę obwodnicy toczyło Stowarzyszenie "Wspólnota Jerzmanowo". Stowarzyszenie wnioskowało o wydanie negatywnej decyzji środowiskowej dla inwestycji, z uwagi na to, że miałaby ona zniszczyć tereny objęte programem Natura 2000. Ostatecznie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podjął decyzję o oddaleniu późniejszych skarg "Wspólnoty Jerzmanowo" i już w marcu 2015 r. rozpoczęły się prace projektowe, wycinki drzew oraz rozbiórki nieruchomości stojących na planowanej trasie obwodnicy.

d1ghdo1

- Za nami są już pierwsze badania archeologiczne i saperskie, powstają drogi technologiczne i gromadzony jest sprzęt. Prace przy budowie obwodnicy mają potrwać 21 miesięcy - mówi Marek Szempliński, rzecznik Wrocławskich Inwestycji.

Siedmiokilometrowa drogą biegnąca od ronda przy wjeździe na lotnisko na ul. Granicznej do ul. Średzkiej na wysokości Lasu Leśnickiego to inwestycja warta 130 mln złotych. W ramach prac budowlanych powstanie m.in. nowy most nad rzeką Bystrzycą, a także dwa wiadukty - jeden nad planowaną linią kolejową, która ma prowadzić do wrocławskiego lotniska, drugi - nad Aleją Stabłowicką. Roboty budowlane przy obwodnicy zostały podzielone na cztery etapy.

- Pierwszy obejmie odcinek obwodnicy od ul. Granicznej do ul. Osinieckiej, kolejny - od Osinieckiej do Średzkiej. Kolejne dwa etapy obejmą przebudowę ul. Piołunowej oraz prace na terenie jednostki wojskowej przy Trzmielowickiej - dodaje Szempliński.

Według planów, kierowcy nową obwodnicą będą mogli pojechać już w czerwcu 2017 r.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1ghdo1

Podziel się opinią

Share
d1ghdo1
d1ghdo1
Więcej tematów