Trwa ładowanie...
d15paso

Wrocław rozpoczyna kampanię, która ma pomóc osobom żebrzącym

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego rozpoczyna akcję "Dając pieniądze, nie pomagasz", która ma uświadamiać wrocławian, jak można skutecznie pomóc żebrzącym. Problem żebrania szczególnie nasila się w miesiącach wiosennych i letnich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław rozpoczyna kampanię, która ma pomóc osobom żebrzącym
(WP.PL, Fot: Krzysztof Hawrot)
d15paso

Akcje przeciwdziałające zjawisku żebractwa WRCS prowadzi rokrocznie już od kilku lat. Mają one wymiar przede wszystkim informacyjny. Wskazywane są bowiem placówki, do których osoby potrzebujące mogą się udać, aby otrzymać pomoc. Są to przede wszystkim noclegownie, schroniska, jadłodajnie czy łaźnie. Potrzebujący informowani są także o możliwości udania się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców na ul. Zachodniej we Wrocławiu czy Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, zjawisko żebractwa nasila się szczególnie w miesiącach wiosennych oraz letnich. Wśród żebrzących bardzo często napotkać można osoby bezdomne, uzależnione od alkoholu lub narkotyków, niepełnosprawne czy po prostu samotne. Według Centrum Rozwoju, wrzucenie żebrzącemu do kapelusza kilku złotych wcale nie jest rozwiązaniem dla jego problemu, a on sam powinien skorzystać z którejś z form pomocy długofalowej.

- Nasze służby publiczne, organizacje pożytku publicznego i instytucje są bardzo dobrze przygotowane i od wielu lat świadczą pomoc osobom potrzebującym – mówi dyrektor WCRS Dorota Figiel.

d15paso

W ramach akcji odbędą się działania, jak mówią samo organizatorzy, streetworkingowe – polegać będą one na rozdawaniu zarówno przechodniom, jak i samym żebrzącym ulotek z informacjami, gdzie można się udać po pomoc i dlaczego wrzucanie drobnych do „kapelusza” nie rozwiązuje żadnych problemów na dłuższą metę. Planowane są również spotkania z restauratorami ze Starego Miasta, których goście szczególnie często, zwłaszcza w porze letniej, są zaczepiani przez żebrzących, policjantami, strażnikami miejskimi oraz pracownikami pomocy społecznej.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d15paso

Podziel się opinią

Share

d15paso

d15paso
Więcej tematów