Trwa ładowanie...
dzk3ov1

Wrocław. Niższy wyrok dla zamachowca. Obrona porównała go do Komendy

Sąd apelacyjny postanowił obniżyć wyrok dla Pawła R., który w maju 2016 roku podłożył bombę w autobusie miejskim we Wrocławiu. - Sąd powinien ocenić dowody, by nie wyrządzić oskarżonemu krzywdy. Tak jak to zrobiono w przypadku Tomasza Komendy - mówił adwokat skazanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł R., dzięki decyzji sądu apelacyjnego, będzie mógł wyjść na wolność już po 10 latach
Paweł R., dzięki decyzji sądu apelacyjnego, będzie mógł wyjść na wolność już po 10 latach (Agencja Gazeta, Fot: Kornelia Głowacka-Wolf)
dzk3ov1

W listopadzie 2017 r. wrocławski "bomber" został skazany przez Sąd Okręgowy na 20 lat pozbawienia wolności i pokrycie połowy kosztów procesu. Zgodnie postanowieniem sądu II instancji jego kara będzie krótsza o 5 lat, a o warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać po 10 latach.

Obrońcy domagali się złagodzenia kary, uzasadniając to, chorobą i stanem psychicznym Pawła R. Podkreślali też, że podczas śledztwa i procesu w pierwszej instancji popełniono błędy - w tym oparto się na opinii nieobiektywnego biegłego.

dzk3ov1

- Funkcjonariusz Tomasz N. najpierw zabezpieczał ślady i dowody na przystanku autobusowym, a później te dowody oceniał jako biegły - podkreślał mecenas Paweł Wójcik, domagając się ich weryfikacji przez sąd. - By nie wyrządzić oskarżonemu krzywdy. Tak jak to zrobiono w przypadku Tomasza Komendy - mówił obrońca. Jak przekonywał, intencją jego klienta było nastraszenie i "narobienie huku", a nie zabicie kogoś - relacjonuje wrocławska "Wyborcza".

- Nikt nie zginął, ale tylko dzięki przytomności umysłu pasażerki i kierowcy autobusu, którzy zareagowali na reklamówkę. Ręka boska czuwała nad pasażerami, sam oskarżony nie miał z tym nic wspólnego - mówił oskarżyciel.

Zobacz wideo z zatrzymania zamachowca

Paweł R. w maju 2016 roku podłożył bombę w autobusie linii 145 we Wrocławiu. Kierowca pojazdu zostawił ją przy przystanku, gdzie doszło do eksplozji. Śruby, które umieszczono w ładunku, raniły 82-letnią kobietę. Śledczy ustalili, że gdyby eksplodował w autobusie, mógł doprowadzić do śmierci lub trwałego kalectwa 41 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wyborcza.pl

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów