Trwa ładowanie...
d4m0qgo

Wrocław. Ktoś zrzuca jeże z dachu. Policja szuka zabójcy zwierząt

Stowarzyszenie Ekostraż ostrzega, że we Wrocławiu jest "psychol", który zabija jeże. Zrzuca zwierzęta z wysokiego budynku na niższe. Pierwsze jeże zginęły już dwa tygodnie temu. Policja poszukuje sprawcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Wrocławiu ktoś zabija jeże
We Wrocławiu ktoś zabija jeże (East News, Fot: FLPA/Mike Lane)
d4m0qgo

Ktoś we Wrocławiu w okrutny sposób zabija jeże. Rozstrzaskane zwierzęta znaleziono przy ul. Powstańców Śląskich 46. Sprawca zrzuca zwierzęta z dachu wysokiego tzw. galeriowca, w którym mieści się bank, na niższy, sąsiedni budynek.

Ekostraż na portalu społecznościowym opublikowała post, w którym poinformowała o "psycholu", który "zabija jeże we Wrocławiu". Dołączone są zdjęcia, na których widać roztrzaskane małe zwierzęta.

Od dwóch tygodni ktoś zabija jeże

Jak poinformowała Ekostraż w rozmowie z "Gazetą Wrocławską", jeden z mieszkańców zauważył zwłoki jeży już dwa tygodnie temu. Za pierwszym razem zbagatelizował sytuację.

d4m0qgo

Jednak gdy następnego dnia pod budynkiem pojawiły się kolejne roztrzaskane jeże, mieszkaniec zaalarmował stowarzyszenie Ekostraż. Wrocławianin od razu stwierdził, że zwierzęta musiały spaść, bądź zostać zrzucone z wysokiego piętra.

Ekostraż stwierdziła, że jeże same by tak wysoko nie weszły, ani żadne inne zwierzę nie byłoby w stanie ich tam przetransportować. Więc za tym okrucieństwem musi stać człowiek.

Szczególne okrucieństwo wobec jeży

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu dodało, że jeszcze nigdy nie spotkali się z podobnym okrucieństwem. Zdarzały się różne przypadki, jednak nikt nie zrzucał jeży z wysokości. Ktoś musiał bardzo się natrudzić, aby zabrać i wnieść zwierzęta na dach.

d4m0qgo

Policja już została zawiadomiona o tej sytuacji. Ekostraż zapowiedziała, że złoży wniosek do prokuratury.

Póki co, wejście na dach, skąd zrzucane są jeże, jest utrudnione. Dojście na niego jest zabezpieczone przez bank, który mieści się w budynku.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Wassermann o Smoleńsku: "Mam żal do środowiska prawniczego"

d4m0qgo

Podziel się opinią

Share

d4m0qgo

d4m0qgo
Więcej tematów