Trwa ładowanie...
d3hlr00
IAR

Wrak boeinga zestrzelonego nad Ukrainą będzie przetransportowany do Holandii i zrekonstruowany

Wrak malezyjskiego boeinga, najprawdopodobniej zestrzelonego przez prorosyjskich separatystów, zostanie w najbliższych dniach zabrany z miejsca katastrofy i przewieziony do Holandii. Tamtejsza Rada Bezpieczeństwa zleciła te czynności i poinformowała w specjalnym komunikacie, że kolejnym etapem śledztwa będzie rekonstrukcja samolotu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce katastrofy
Miejsce katastrofy (AFP, Fot: Bulent Kilic)
d3hlr00

Jak podano, opracowany i uzgodniony został plan podniesienia wraku i przekazania go stronie holenderskiej. Obecnie trwają przygotowania do operacji od strony technicznej.

Holenderska Rada Bezpieczeństwa spodziewa się, że początek operacji nastąpi w ciągu najbliższych dni, chociaż może być przesunięty ze względów bezpieczeństwa.

Malezyjski Boeing 777 lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony 17 lipca nad wschodnią Ukrainą. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Holandia. Zginęło wówczas 298 osób, wszyscy będący na pokładzie, w tym 193 obywateli tego kraju.

d3hlr00

Kijów oraz Zachód twierdzą, że boeing został zestrzelony przez prorosyjskich separatystów rakietą klasy ziemia-powietrze z wyrzutni BUK, dostarczonej przez Rosję. Moskwa jednak odrzuca stanowczo te oskarżenia, wskazując na Kijów jako stronę odpowiedzialną za zastrzelenie maszyny.

Wstępny raport sporządzony we wrześniu przez holenderskich śledczych mówi o uderzeniu w samolot wielu obiektów lecących z dużą prędkością, co jest w istocie potwierdzeniem hipotezy, że maszyna została trafiona rakietą.

Zobacz też: Pasażerowie MH17 wiedzieli co się z nimi dzieje?

d3hlr00

Podziel się opinią

Share

d3hlr00

d3hlr00
Więcej tematów