Immunitet Wrzosek. Jest ruch łódzkiej prokuratury
Do Sądu Najwyższego wpłynęło pismo prokuratora regionalnego z Łodzi o wycofaniu wniosku w sprawie uchylenia immunitetu warszawskiej prokurator Ewie Wrzosek - poinformował PAP w czwartek zastępca rzecznika prasowego SN Piotr Falkowski.
W marcu tego roku Sąd Najwyższy zdecydował o przesunięciu terminu kolejnego posiedzenia w sprawie immunitetu prokurator Wrzosek. Powodem było przeniesienie postępowania do innej prokuratury, która musiała się z nim zapoznać.
- Prokurator z Łodzi był obecny na sali, więc na pewno wiem, że ta sprawa została przeniesiona do rozpoznania ze Szczecina do Łodzi. Sąd Najwyższy uwzględnił wniosek prokuratora, aby miał on czas na zapoznanie się ze wszystkimi materiałami w tej sprawie, również tymi niejawnymi - powiedziała prokurator Wrzosek po wyjściu z sali Sądu Najwyższego. Posiedzenia w tej sprawie odbywały się z wyłączeniem jawności.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
20 lat Polski w Unii Europejskiej. Bilans zysków i strat
Następny termin sprawy, która miała być rozpoznawana w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej, sędzia Sądu Najwyższego Zbigniew Korzeniowski wyznaczył na 23 kwietnia tego roku.
Piotr Falkowski, zastępca rzecznika prasowego Sądu Najwyższego, potwierdził informacje portalu wpolityce.pl, że do Sądu Najwyższego wpłynęło pismo prokuratora regionalnego z Łodzi o wycofaniu wniosku o uchylenie immunitetu prokurator Wrzosek. Prokurator wnosił w nim o umorzenie postępowania. Sąd Najwyższy będzie musiał podjąć formalną decyzję w tej sprawie po zapoznaniu się z pismem prokuratora.
Wcześniej, odmową uchylenia immunitetu zakończyła się sprawa drugiego wniosku związanego z tym śledztwem - wobec prokurator Małgorzaty Mróz.
Wniosek o uchylenie immunitetu
Wniosek w sprawie uchylenia prokuratorskiego immunitetu na początku grudnia ub.r. do SN skierowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Jednocześnie prokuratura ta wysłała wtedy wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności także innej warszawskiej prokurator - Małgorzaty M. Zarzuty, które prokuratura zamierza im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i - wobec prok. Wrzosek - także zaangażowania się w działalność polityczną. Obie prokurator zawieszono na pół roku, Małgorzata M. została także odwołana z funkcji zastępcy Prokuratora Rejonowego Warszawa-Żoliborz.