Trwa ładowanie...

Wpadła konkubina "Słowika". Miała lecieć na zlot jachtów

Partnerka byłego bossa gangu pruszkowskiego Marta M. z zarzutami za udział w grupie przestępczej i obrót kokainą. Właśnie wybierała się na zlot jachtów. Śledczy pokrzyżowali jej plany.

Share
Wpadła konkubina "Słowika". Miała lecieć na zlot jachtów
Źródło: East News
d1go121

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej między innymi przez Sebastiana W, w której strukturach funkcjonował Andrzej Z. pseudonim Słowik.

Teraz zatrzymano konkubinę "Słowika", Martę M. Usłyszała trzy zarzuty. Podejrzana działała w grupie przestępczej i utrudniała postępowanie. Okazuje się, że "Słowik" zza krat przekazywał jej wskazówki dotyczące prowadzenia gangu.

Zatrzymania dokonali 11 września 2018 roku funkcjonariusze Zarządu CBŚP w Szczecinie.

d1go121

Marta M. podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Miało to miejsce co najmniej od 1 stycznia 2016 roku do 11 września 2018 roku w Warszawie i innych miejscowościach na terenie Polski. W ramach tej działalności podejrzana między innymi koordynowała obrót kokainą, przekazywała członkom grupy informacje dotyczące przestępczych działań, a także podejmowała różne działania w celu utrudnienia prowadzonego postępowania przygotowawczego - informuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

"Działania te były ukierunkowane na to, aby określone osoby, w tym Andrzej Z. pseudonim Słowik, Krzysztof O. pseudonim Kręcony, Leszek D. pseudonim Wańka, Sławomir F., Filip F., Janusz P. pseudonim Parasol oraz Artur R. pseudonim Pinokio, uniknęły odpowiedzialności karnej za popełnione przez nich przestępstwa" - czytamy w informacji prokuratury.

Marta M. podejrzana jest ponadto o handel narkotykami. Srzedała kokainę za co najmniej 35 tysięcy euro. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny i karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Marta M. - przyjaciółka "Słowika" - właśnie wybierała się na zlot jachtów we francuskim Cannes. Jednak te atrakcyjne plany pokrzyżowali jej śledczy. - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Na wniosek prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marta M. trafiła do aresztu.

d1go121

Andrzejowi Z. pseudonim Słowik zarzuca się popełnienie 13 przestępstw

Dotychczas w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie prokuratorskie zarzuty usłyszało aż 71 osób. 14 podejrzanych zostało aresztowanych.

Wśród podejrzanych jest między innymi Andrzej Z. pseudonim Słowik, który obecnie jest tymczasowo aresztowany. Prokurator zarzuca mu popełnienie 13 przestępstw. Dotyczą one między innymi działania w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszeń rozbójniczych, rozbojów, pobić, bezprawnego pozbawienia wolności człowieka, a także przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Andrzej Z. podejrzany jest również o udział w procederze prania brudnych pieniędzy w łącznej kwocie co najmniej 300.100 zł. Zarzucanych przestępstw Andrzej Z. dopuścił się w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oraz w warunkach recydywy, co ma wpływ na wyższy wymiar grożącej mu kary.

Czym zajmowała się zorganizowana grupa przestępcza

Jak informuje prokuratura zorganizowana grupa przestępcza, w której funkcjonował Andrzej Z. pseudonim Słowik oraz jego konkubina Marta M., działała co najmniej od sierpnia 2013 roku do września 2018 roku w Warszawie, Wrocławiu i innych miejscowościach na terenie Polski.

d1go121

Celem grupy było popełnianie przestępstw karnych oraz karnoskarbowych, polegających na wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami VAT i podawaniu nieprawdziwych danych w deklaracjach VAT-7, składanych we właściwych urzędach skarbowych. Działając w ten sposób sprawcy narażali na uszczuplenie należności publicznoprawnych w postaci podatku VAT. Członkowie grupy zajmowali się również praniem brudnych pieniędzy, popełnianiem przestępstw kryminalnych oraz przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

d1go121

Podziel się opinią

Share
d1go121
d1go121
Więcej tematów