Trwa ładowanie...

Wpadka Donalda Trumpa. Tak oglądał zaćmienie Słońca

O tym, żeby nie oglądać zaćmienia Słońca bez odpowiedniego zabezpieczenia oczu wie chyba każde dziecko. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych trwa ożywiona dyskusja o tym, czy taką wiedzą dysponował... prezydent Donald Trump.

Wpadka Donalda Trumpa. Tak oglądał zaćmienie SłońcaŹródło: Twitter
d1hotgz
d1hotgz

Całkowite zaćmienie Księżyca było widoczne w wielu Stanach USA. Do przyglądających się niezwykłemu zjawisku dołączył Donald Trump. Amerykański prezydent zaliczył przy okazji niebezpieczną wpadkę. W pewnym momencie zdjął bowiem ochronne okulary i pozując przez zebranymi obywatelami zaczął wskazywać na Słońce.

Chwilę później Trump podniósł głowę i spojrzał w kierunku zaćmienia. Z tłumu dało się słyszeć okrzyk "Don't look!" (and. "nie patrz"). Po chwili Trump zareagował na ostrzeżenia, zapewniając gestami, że wszystko jest pod kontrolą. Na dowód wyciągnął z kieszeni marynarki przygotowane na tę okazję okulary.

Zaćmienie było widoczne w 14 stanach USA. Można je było podziwiać 21 sierpinia między 19:15 a 20:50 czasu polskiego. Na najbliższe całkowite zaćmienie widoczne w Polsce przyjdzie nam, niestety, poczekać. Do 7 października... 2135 roku.

Zobacz też: Żelazny uścisk Trumpa

d1hotgz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hotgz
Więcej tematów