Trwa ładowanie...

WP Poczta ponownie wspiera młode talenty!

Wirtualna Polska ponownie zaprasza na warsztaty Startup Weekend Kids z przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych dla nastolatków, które są cyklicznie organizowane w różnych miastach Polski. Tym razem spotykamy się w Poznaniu w Starym Browarze.
Share
WP Poczta ponownie wspiera młode talenty!
Źródło: WP
dmbgs6f

Start: 30.09-02.10.2016. Będzie to forma mieszana - warsztaty i konkurs na najlepszy startup biznesowy lub społeczny.

Zapisy na stronie: www.eventbrite.com

Uwaga: Rejestrując się z kodem WP Poczta każdy otrzyma wejście za pół ceny!

dmbgs6f

Podczas warsztatów eksperci od programowania, grafiki komputerowej oraz biznesu dzielą się z młodymi ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniami, wspólnie budując tzw. startupy, czyli zalążki innowacyjnych, technologicznych biznesów.

Celem warsztatów jest rozbudzenie w polskiej młodzieży ducha przedsiębiorczości oraz zainspirowanie jej do nauki kompetencji cyfrowych, np. takich jak programowanie, które w najbliższych latach zapewnią młodym ludziom dobrze płatną pracę oraz poszerzą możliwości wyboru ścieżki kariery w świecie opanowywanym przez innowacyjne technologie.

Podobne wydarzenie odbyło się w czerwcu br. w Warszawie. Wzięło w nim udział 92 nastolatków oraz 80 dorosłych ekspertów. Wspólnie opracowali 10 ciekawych pomysłów, jak np. Plant Scanner - aplikację do sprawdzania czy roślina jest trująca, What's Next - narzędzie ułatwiające planowanie kariery zawodowej dla gimnazjalistów i licealistów, Sport Mates - aplikację ułatwiającą poszukiwanie partnera do uprawiania sportu, czy KarmaApp - narzędzie gratyfikujące dobroczynność.

- strona o wydarzeniu
- strona wydarzenia na Facebooku

dmbgs6f

Podziel się opinią

Share
dmbgs6f
dmbgs6f
Więcej tematów