Trwa ładowanie...
d25yat2
IAR

WOŚP gra dla szpitali w Radomiu

Ratuje życie najmłodszym, poprawia komfort leczenia najstarszych. Sprzęt medyczny podarowany radomskim szpitalom przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od lat dobrze służy pacjentom. Jego wartość to prawie 2,5 miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WOŚP gra dla szpitali w Radomiu
(WOŚP)
d25yat2

W ostatnim czasie Radomski Szpital Specjalistyczny wzbogacił się m.in.o respiratory, łóżka i aparaty USG. Urządzenia stanowią dar fundacji Jurka Owsiaka. W przeliczeniu na złotówki to ponad 330 tysięcy. Dla chorych, którym one służą, są bezcenne.

Dlatego Andrzej Pawluczyk, szef placówki, ma nadzieję, że to nie koniec. - Każdy sprzęt, który możemy zakupić czy otrzymać, a jest to sprzęt nowy i sprawny, to jest ważny, bo pomaga pacjentom - mówi dyrektor.

W radomskim Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym opiekę znajdują głównie ludzie w podeszłym wielu i przewlekle chorzy, nie tylko z Radomia, także z całego regionu. W ubiegłym roku Orkiestra przekazała pacjentom 6 wysoko specjalistycznych pomp żywieniowych.

d25yat2

Ponad 10 lat i wart przeszło milion złotych sprzęt medyczny to efekt współpracy Jurka Owsiaka z Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym w Radomiu. Do placówki trafiły inkubatory, aparaty USG i audiometry, które pozwalają lepiej diagnozować i leczyć najmłodszych pacjentów.

- Bardzo sobie chwalimy współpracę z Orkiestrą. Dostaliśmy dosyć dużo sprzętu dla chirurgi dziecięcej, bo tu przeważnie trafiają dzieci z poważnymi urazami z regionu radomskiego. Orkiestra jest czuła na nasze potrzeby mówi Luiza Staszewska, prezes zarządu szpitala. Orkiestra gra po raz dwudziesty trzeci. W ubiegłym roku radomianie zebrali prawie 200 tysięcy złotych.

d25yat2

Podziel się opinią

Share

d25yat2

d25yat2
Więcej tematów