Trwa ładowanie...

WOŚP Gliwice 2019: Kto wystąpi podczas 27. Finału WOŚP w Gliwicach?

Już 13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Koncerty, licytacje i zbiórki będą organizowane w praktycznie każdym mieście w Polsce, w tym również w Gliwicach. Kto zagra na WOŚP na Górnym Śląsku?

WOŚP Gliwice 2019: Kto wystąpi podczas 27. Finału WOŚP w Gliwicach?Źródło: East News
d29bfim
d29bfim

WOŚP Gliwice 2019: Kto zagra?

Gliwicki 27. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 13 stycznia na Rynku. Początek imprezy w Gliwicach o godzinie 12:00.

Tego dnia będą miały miejsce koncerty, pokazy taneczne i sprawnościowe, w których będzie można wziąć udział, wystawa samochodów terenowych, kurs pierwszej pomocy, pokaz kultury Indian Ameryki Północnej czy też tresura psów.

Najważniejszą częścią Finału WOŚP są koncerty. Na scenie w Gliwicach wystąpią Miuosh, raper pochodzący z Katowic, żeński zespół muzyki folkowej Tulia, kapela rockowa Eder oraz zespół metalowy Zombie Strippers From Hell.

Finał zwieńczy pokaz laserów Światełko do Nieba, który rozpocznie się o godzinie 20:00.

d29bfim

Na Rynku będzie odbywać się zbiórka pieniędzy. Funkcjonować też będą punkty organizacji pozarządowych oraz strefa gastronomiczna.

WOŚP gra dla dzieci

Hasło tegorocznego Finału brzmi „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla tych szpitali dziecięcych, które specjalizują się w najtrudniejszych diagnozach i udzielaniu pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Sprzęt, który daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najcięższych przypadków.

WOŚP Gliwice 2019: Kto wystąpi podczas 27. Finału WOŚP w Gliwicach? Facebook.com
WOŚP Gliwice 2019: Kto wystąpi podczas 27. Finału WOŚP w Gliwicach? Źródło: Facebook.com
d29bfim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29bfim
Więcej tematów