Trwa ładowanie...
d4021t3

Wolta w SLD. Warszawska rada partii chce odwołania Czarzastego

Rada Warszawskiej SLD chce odwołania Włodzimierza Czarzastego z funkcji przewodniczącego Sojuszu - podaje 300polityka.pl. Powód? Zły wynik SLD w wyborach samorządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef SLD, Włodzimierz Czarzasty
Szef SLD, Włodzimierz Czarzasty (WP.PL)
d4021t3

Jak ustalił portal, działacze SLD chcą, "aby Czarzasty wziął za swoje decyzje odpowiedzialność i zrezygnował z funkcji" po ostatnich wyborach samorządowych. W tym celu politycy przygotowali cztery uchwały, w których m.in. zażądano zwołania konwencji SLD w celu określenia kierunków działań i zarządzeniu wyborów nowego przewodniczącego.

To jednak nie wszystko. Działacze SLD chcą również przygotować się na nadchodzące wybory parlamentarne. Dlatego autorzy uchwał chcą zbudować "szerokie porozumienie wyborcze". W jego skład miałyby wchodzić wszystkie proeuropejskie ugrupowania. Politykom zależy również na budowie koalicji prodemokratycznej.

Jakby tego było mało, politycy odnieśli się również do złego wyniku SLD w Warszawie. Ich zdaniem jest to efekt braku zgody Czarzastego na wspólny start w ramach Koalicji Obywatelskiej. Według nich decyzja o wspólnym starcie w wyborach nie oznaczałaby utraty "tożsamości".

d4021t3

Jak podaje 300polityka.pl, działacze przyjęli uchwały w trybie obiegowym.

Zobacz także: "Ratowałbyś Kaczyńskiego gdyby zasłabł? ". Odpowiedź była szybka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4021t3

Podziel się opinią

Share
d4021t3
d4021t3
Więcej tematów