Trwa ładowanie...
d3xgn15
d3xgn15

Wólka: wypadek śmiertelny z udziałem pociągu Intercity

• Do wypadku doszło na strzeżonym przejedzie kolejowym w miejscowości Wólka • Samochód osobowy z nieznanych przyczyn wjechał na tory • Ofiara śmiertelna i ranni to kierowca i pasażerowie samochodu • Pasażerom pociągu nic się nie stało • Ruch kolejowy między Warszawą a Poznaniem został już wznowiony
Share
d3xgn15

Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne - w tym jedna ciężko. To efekt wypadku z udziałem pociągu Intercity Sedina i samochodu osobowego, do którego doszło na strzeżonym przejedzie kolejowym w miejscowości Wólka koło Słupcy.

Wiadomo, że ofiara śmiertelna i ranni to kierowca i pasażerowie samochodu. Pasażerom pociągu nic się nie stało.

d3xgn15

Jak relacjonował Zbigniew Wolny z PKP PLK, trasa kolejowa z Poznania do Warszawy przez pewien czas była zablokowana. Koleje Wielkopolskie zorganizowały więc zastępczą komunikację autobusową na odcinku Sokołów - Września.

Intercity też zorganizowało komunikację zastępczą, ale dwa pociągi Lech i pociąg międzynarodowy do Berlina pojadą drogą zmienioną przez Inowrocław.

Ruch kolejowy między Warszawą a Poznaniem został już wznowiony. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprzęt na przejeździe kolejowym był sprawny. Specjalna komisja sprawdzi, co było przyczyną wypadku.

d3xgn15

Podziel się opinią

Share
d3xgn15
d3xgn15
Więcej tematów