Trwa ładowanie...

Wokalistka Neneh Cherry wystąpi w sobotę na festiwalu JAZZtochowa w Częstochowie

Wokalistka Neneh Cherry - znana z takich przebojów jak "Manchild" czy "7 seconds" - wystąpi w sobotę w Częstochowie w ramach trwającego tam jazzowego festiwalu "JAZZtochowa".

Share
Wokalistka Neneh Cherry wystąpi w sobotę na festiwalu JAZZtochowa w Częstochowie
Źródło: UM Częstochowa
d4bcjy4

Neneh Cherry, jak podali organizatorzy, jest pasierbicą jazzowego trębacza Dona Cherry'ego, któremu od najmłodszych lat towarzyszyła podczas jego muzycznych tournee. Urodzona 10 marca 1964 r. w Sztokholmie już w wieku 14 lat przeniosła się do Londynu.

Jej pierwsze solowe nagranie "Buffalo Stance" szybko okazało się przebojem m.in. na brytyjskiej i amerykańskiej liście przebojów. Pierwszy album wokalistki "Raw like Sushi" wyprodukował jej mąż Cameron McVey. W latach 80. i wczesnych 90. XX wieku wydała kilka singli m.in. znane "Manchild", "Pocałunki na wiatr" i "Inna City Mama".

d4bcjy4

Kolejnym, wciąż popularnym utworem wokalistki jest "7 Seconds", który w drugiej połowie lat 90. ubiegłego stulecia przez kilka miesięcy utrzymywał się na listach przebojów. W 1996 r. ukazał się jej kolejny album "Men".

Nenah Cherry współpracowała m.in. z Cher, Erikiem Claptonem oraz wybitnymi skandynawskimi jazzmanami (z którymi w 2012 r. nagrała album "The Cherry Thind"). Pierwszy od kilkunastu lat solowy album wokalistki "Blank Project" wyszedł w 2014 roku.

W sobotę melomani usłyszą Neneh Cherry z zespołem Rocketnumbernine. Podczas koncertu wystąpi także polska grupa Graal, której muzycy wykonają utwory ze swojej nowej płyty "czarne 13".

Festiwal "JAZZtochowa" po raz drugi organizowany jest przez Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" oraz Filharmonię Częstochowską.

d4bcjy4

Podziel się opinią

Share
d4bcjy4
d4bcjy4
Więcej tematów