Trwa ładowanie...
27-12-2015 15:35

Wojna z Państwem Islamskim. Siły rządowe Iraku zdobyły Ramadi

• Iracka armia ogłasza zdobycie miasta Ramadi
• Ofensywa wojsk na Ramadi trwała kilka tygodni
• Dżihadysci wycofali się do północno-wschodniej części miasta
• Ramadi jest zamieszkana w większości przez sunnitów prowincji Anbar

Wojna z Państwem Islamskim. Siły rządowe Iraku zdobyły RamadiŹródło: AFP, fot: Ahmad Al-Rubaye
d296usw
d296usw

Iracka armia ogłasza zdobycie miasta Ramadi. Generałowie ogłosili, że żołnierze zdobyli budynki lokalnych władz i wygnali stamtąd bojowników Państwa Islamskiego. Ma to być największy sukces irackich wojsk od czasu pojawienia się fanatyków na terenie Iraku.

Ofensywa wojsk na Ramadi trwała kilka tygodni. Generałowie ogłosili, że budynek władz został odbity, a na miejscu nie ma już śladu fanatyków z Państwa Islamskiego. Wiadomo jednak, że mogą jeszcze znajdować się w różnych częściach miasta, dlatego teraz żołnierze chcą całkowicie usunąć radykałów z Ramadi.

Przejęcie kontroli nad Ramadi, które wpadło w ręce IS w maju, byłoby jednym z największych sukcesów irackich sił zbrojnych, od kiedy Państwo Islamskie opanowało w 2014 roku jedną trzecią terytorium Iraku.

Ramadi, stolica zamieszkanej w większości przez sunnitów prowincji Anbar, leży 100 kilometrów na zachód od Bagdadu, przy głównej drodze do granicy Iraku z Jordanią. Ofensywę w celu odzyskania miasta podjęto na początku listopada, próbując wcześniej przez kilka miesięcy doprowadzić do jego pełnej blokady.

d296usw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d296usw
Więcej tematów