Trwa ładowanie...

Wojna wydawców książek z piratami

Coraz większym problemem sieciowego piractwa staje się kradzież książek. Wydawcy postanowili wydać wojnę piratom - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Wojna wydawców książek z piratamiŹródło: Jupiterimages
d1uzw0l
d1uzw0l

Wydawnictwa z tytułu piractwa książkowego tracą kilka milionów złotych rocznie, chociaż dokładnej skali zjawiska jeszcze nie obliczono. Na serwerze jednego z polskich serwisów wykorzystywanych do udostępniania nielegalnych kopii książek przechowywanych jest 232 mln plików, nie wszystkie legalne. A jego popularność rośnie - co miesiąc internauci wchodzą na niego 140 mln razy.

Strona w założeniu ma służyć jako zapasowy dysk w sieci. Jej założyciele przekonują, że to użytkownicy wbrew postanowieniom regulaminowym wykorzystują konta na portalu do łamania prawa. Twierdzą, że do dziś uniemożliwili dostęp do ok. 4,9 mln plików.

Wydawcy wzywają do zdecydowanej walki z piractwem książkowym. Pragną wykorzystać do tego policję. Gdy ta zajęła się jednym z użytkowników, okazało się jednak, że jego komputer zarejestrowany jest w Hiszpanii.

d1uzw0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uzw0l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj