Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie. Kobiety obcinają włosy, aby uniknąć gwałtu

Ukraińcy wyzwalają kolejne tereny, które wcześniej były okupowane przez Rosjan. Po miesiącu od rozpoczęcia wojny, na jaw wychodzi koszmar, jaki przez ten czas musiała przeżywać na nich lokalna ludność. Zdarzały się przypadki, w których kobiety obcinały włosy, aby wydać się mniej atrakcyjnymi w oczach rosyjskich żołnierzy. Chciały w ten sposób zmniejszyć ryzyko, że zostaną zgwałcone.

Share
Wojna w Ukrainie. Kobiety obcinają włosy, aby uniknąć gwałtu Wojna w Ukrainie. Kobiety obcinają włosy, aby uniknąć gwałtu Fot: GENYA SAVILOV
d4axprj

Z relacji Ukraińców, którzy przeżyli przejście armii Putina wynika, że stosowanie brutalnej, niczym nieuzasadnionej przemocy wobec cywilów było pod rosyjską okupacją codziennością. Z każdym dniem ujawniane są kolejne dowody ludobójstwa, których dopuścili się Rosjanie.

Nie brakuje też doniesień o gwałtach i stosowaniu tortur. Rosyjscy zwyrodnialcy dopuszczali się tych zbrodni również wobec dzieci. Trudno się zatem dziwić, że mieszkańcy, którzy byli świadkami takich okrucieństw, starali się robić wszystko, co tylko możliwe, aby przeżyć.

Jak donosi brytyjski mirror.co.uk, skrócenie włosów miało zmniejszyć ryzyko, że rosyjski żołnierz zwróci na Ukrainkę uwagę.

d4axprj

Zobacz też: coraz więcej ofiar w Buczy. Trwa identyfikacja i pochówek ukraińskich cywilów

Nastoletnie siostry zgwałcone przez Rosjan

Mimo to, skala gwałtów dokonanych przez najedźców w Ukrainie poraża. Relacje mieszkańców z czasu okupacji są wstrząsające, a Rosjanie nazywani są "zwyrodnialcami Putina".

d4axprj

W jednej wsi był przypadek, że zgwałcono dwie siostry, dziewczyny w wieku 15 i 16 lat, dzieci. Wyciągali kobiety za włosy z piwnic, by mogli je maltretować. Z kolei w Irpieniu pod Kijowem ujawniono ciała dzieci poniżej 10. roku życia ze śladami gwałtu oraz tortur.

Przeczytaj też:

Źródło: mirror.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4axprj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4axprj
d4axprj
Więcej tematów