Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie. Błędy dowódców Putina. "Widok, który trąci desperacją"

Rosyjscy żołnierze używają do kamuflażu czołgów i pojazdów opancerzonych gałęzi, siana, a nawet dywanów, co analitycy uważają za brak wyrafinowania i dowód na nieprzygotowanie Rosjan do prowadzenia długotrwałej wojny na Ukrainie - informuje "Washington Post".

Eksperci z USA: seria błędów generałów PutinaEksperci z USA: seria błędów generałów PutinaŹródło: East News
d44g54e
d44g54e

Na zdjęciach i filmach z rosyjskim sprzętem widać sposób kamuflażu, który zdaniem analityków z USA, świadczy o nieprzygotowaniu do wojny ze strony dowództwa wojsk Putina.

Na jednym z nagrań widać rosyjski transporter opancerzony, który został przykryty "czymś, co przypomina młode sosny" - informuje "Washington Post"

d44g54e

Amerykański dziennik zauważa, że na innych filmach rosyjskie pojazdy są przykryte sianem, dywanami czy innego rodzaju ciężkim materiałem.

Zobacz też: Ukraińscy żołnierze w polskich szpitalach? Wiceminister Kraska: Jesteśmy gotowi

- To widok, który trąci desperacją - skomentował Mike Jason, emerytowany oficer wojsk USA, który służył w Iraku i Afganistanie.

- Tkaniny mogą pomóc w ukryciu, ale mają ograniczone zastosowanie w czasach dronów i zdjęć satelitarnych, sprawiając, że kamuflaż ma na celu głównie oszukanie ludzkich oczu - ocenił Jason.

Wojna w Ukrainie. "Szereg taktycznych błędów Rosjan"

Brak nowoczesnej siatki maskującej jest najnowszym przykładem tego, co analitycy nazywają szeregiem taktycznych błędów Rosjan od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę - pisze "Washington Post".

d44g54e

Rob Lee, przedstawiciel amerykańskiego think tanku FPRI, uważa, że nieprofesjonalny rosyjski kamuflaż może "świadczyć o nadmiernej pewności rosyjskich dowódców, że ta wojna będzie łatwa, a ukraiński rząd szybko upadnie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d44g54e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d44g54e
Więcej tematów