Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie. "58 żołnierzy z Kaliningradu odmówiło wykonania rozkazów"

58 żołnierzy z Kaliningradu miało odmówić wykonania rozkazów - wynika z informacji przekazanych przez Stanisława Żaryna, rzecznika ministra-koordynatora służb specjalnych. Rosjanie nie chcieli jechać do Ukrainy.

Bunt w jednostce w Kaliningradzie. "Odmówili wykonania rozkazu" Bunt w jednostce w Kaliningradzie. "Odmówili wykonania rozkazu" Źródło: East News, fot: AP
d118hkt
d118hkt

"Według mediów 58 żołnierzy z obwodu kaliningradzkiego odmówiło wykonania rozkazów, obawiając się wysłania ich na wojnę przeciwko Ukrainie" - napisał na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Wojna w Ukrainie. "Słabnie morale Rosjan"

W jego ocenie to przykład, że informacje o rosyjskich działaniach przeciwko Ukrainie i skutecznej obronie rozchodzą się wśród żołnierzy, jeszcze mocniej osłabiając ich morale i ich chęć do udziału w wojnie.

Zobacz też: Mocne słowa Zełenskiego. Gorzkie uwagi wobec Zachodu

"Rosja szuka możliwości zwiększenia intensywności działań przeciwko Ukrainie, m.in. szukając nowych żołnierzy. Coraz więcej jednostek wie jednak, co naprawdę Rosja robi przeciwko Ukrainie" - ocenił Żaryn na Twitterze.

Wojna w Ukrainie. Nabór ochotników w Rosji

W związku z ponoszonymi stratami w Rosji ma trwać nabór ochotników do sił okupacyjnych - stwierdzają eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich w najnowszym raporcie po 33 dniach wojny.

d118hkt

Putin ma jednak nie tylko problemy z ludźmi, ale także ze sprzętem wojskowym.

W celu uzupełnienia arsenału, agresor ma przestawiać na całodobowy tryb pracy przedsiębiorstwa produkujące rakiety, napotyka jednak przy tym na wyzwania wynikające z zachodnich sankcji - wynika z analizy OSW.

Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, które podają rosyjskie media, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d118hkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d118hkt
Więcej tematów