Trwa ładowanie...

Wojna przeciw Państwu Islamskiemu. Nowa ofensywa Rosji w Syrii

Rosyjskie lotnictwo rozpoczęło nową ofensywę przeciw Państwu Islamskiemu w Syrii, w prowincjach Idlib oraz Hims - poinformował minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. W ofensywie biorą udział odrzutowce startujące z rosyjskiego lotniskowca Admirał Kuzniecow, z którego też wystrzeliwane są rakiety. Ataki mają być kontynuowane.

Share
Wojna przeciw Państwu Islamskiemu. Nowa ofensywa Rosji w Syrii
Źródło: AFP, Fot: THAER MOHAMMED
d1c548t

Jednocześnie syryjska telewizja państwowa poinformowała, że syryjskie siły lotnicze rozpoczęły we wtorek naloty na Aleppo. Atakowane są wschodnie dzielnice miasta, które są w rękach rebeliantów. To tzw. stare miasto - według Damaszku znajdują się tam magazyny, m.in. amunicji.

Powołując się na syryjskich rebeliantów, AP podaje, że wschodnie dzielnice Aleppo, kontrolowane przez rebeliantów, zostały ciężko zbombardowane we wtorek, pierwszy raz po trzech tygodniach przerwy.

d1c548t

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie informuje, że wtorkowe naloty były wymierzone w trzy dzielnice miasta.

Syryjska ofensywa przy wsparciu Rosji

Syryjska ofensywa na Aleppo przy wsparciu Rosji rozpoczęła się we wrześniu. Na początku listopada rebelianci odrzucili rosyjskie żądania opuszczenia miasta. W październiku Moskwa również ogłosiła przerwę humanitarną w rejonie miasta. Miała ona umożliwić cywilom opuszczenie strefy walk.

29 października rebelianci rozpoczęli kontrofensywę, by przełamać oblężenia wojsk Al-Asada, ale nie przyniosła ona żadnych sukcesów.

d1c548t

Podziel się opinią

Share
d1c548t
d1c548t
Więcej tematów