Trwa ładowanie...
ycipk-3h7tor

Wojna o Marsz Równości w Lublinie. Organizatorzy kontra PiS

Organizatorzy Marszu Równości w Lublinie chcą zawiadomić prokuraturę po wpisie radnego Tomasza Pituchy z PiS. Radny stwierdził, że organizatorzy promują homoseksualizm i pedofilię. Przeciw imprezie jest też lubelski wojewoda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
13 października w Lublinie ma się odbyć Marsz Równości. Politycy PiS chcą go zablokować
13 października w Lublinie ma się odbyć Marsz Równości. Politycy PiS chcą go zablokować (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Jordy91)
ycipk-3h7tor

Tomasz Pitucha przed kilkoma dniami zadeklarował, że nie ma zamiaru oglądać filmu "Kler". Tym, którzy wybierają się do kin, zaprezentował kompilację brutalnych obrazów przedstawiających skatowanych duchownych.

"I jeszcze jedna sprawa. Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz równości, promujący homoseksualizm, pedofilię. Kto ma uszy niechaj słucha" - napisał. Swoje zdanie potwierdził podczas niedawnej konferencji prasowej. Wraz z innymi działaczami PiS zażądał delegalizacji Marszu Równości, który ma się odbyć w Lublinie 13 października.

ycipk-3h7tor

Na wpis radnego zareagowali organizatorzy imprezy. "Pomówił nas o promocję zbrodni pedofilii. W tej sprawie złożymy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. Nie ma naszej zgody na homofobię" - czytamy na profilu Marszu Równości na Facebooku.

Zobacz także: ONR nie odpuścił. Próbował zatrzymać Paradę Równości

ycipk-3h7tor

W akcję przeciw Marszowi włączył się także lubelski wojewoda Przemysław Czarnek. - Może warto jest się zastanowić panie prezydecie, czy nie zabronić tego rodzaju skandalicznych postaw na ulicach Lublina - zapelował do prezydenta miasta Krzysztofa Żuka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3h7tor

ycipk-3h7tor
ycipk-3h7tor