Trwa ładowanie...
d3cnpln

Wojna na Ukrainie. Rośnie napięcie w konflikcie z separatystami na wschodzie

Na wschodniej Ukrainie rośnie napięcie w konflikcie między siłami rządowymi a wspieranymi przez Rosję separatystami - poinformowało dowództwo operacji antyrebelianckiej prowadzonej w obwodach donieckim i ługańskim. Dowództwo oskarżyło separatystów, że używają zakazanej mińskimi porozumieniami ciężkiej artylerii i czołgów i zapewniło, że ukraińskie ciężkie uzbrojenie znajduje się poza linią podziału między dwoma stronami konfliktu w Donbasie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojna na Ukrainie. Rośnie napięcie w konflikcie z separatystami na wschodzie
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d3cnpln

W najbliższych dniach oczekiwane są dwa spotkania grupy kontaktowej w sprawie rozwiązania konfliktu. We wtorek rozmawiać o tym będą przedstawiciele OBWE, Ukrainy i Rosji: Heidi Tagliavini, były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma oraz rosyjski dyplomata Azamat Kulmuchametow. W środę w stolicy Białorusi Mińsku przyłączą się do nich przedstawiciele separatystów - poinformowała rzeczniczka Kuczmy, Daria Olifer.

Dowództwo operacji przeciwko separatystom przekazało tymczasem, że od niedzielnego wieczoru pozycje sił ukraińskich zostały ostrzelane 45 razy, a od soboty były atakowane 95-krotnie. "Intensywność ostrzałów utrzymuje się na poziomie sprzed podpisania mińskich porozumień pokojowych" - napisano na profilu dowództwa na Facebooku.

Dowództwo oskarżyło także separatystów, że używają zakazanej mińskimi porozumieniami ciężkiej artylerii i czołgów i zapewniło, że ukraińskie ciężkie uzbrojenie - zgodnie z tymi porozumieniami - znajduje się poza linią podziału między dwoma stronami konfliktu w Donbasie.

d3cnpln

Przedstawiciel dowództwa Ołeksandr Motuzjanyk poinformował na konferencji prasowej w poniedziałek w Kijowie, że w ciągu ostatniej doby w walkach z separatystami zginęło dwóch, a rannych zostało pięciu ukraińskich żołnierzy.

Zobacz również wideo: Niebezpieczna sytuacja na wschodniej Ukrainie

d3cnpln

Podziel się opinią

Share
d3cnpln
d3cnpln
Więcej tematów