Trwa ładowanie...

Wojenna psychoza w rosyjskiej telewizji. Straszą atakiem

Co wziąć do schronu przeciwatomowego i jak przygotować się do przetrwania - takie porady zaprezentowała swoim widzom stacja Rossija-24. Krytycy Kremla mówią, że w taki sposób propagandziści przekonują Rosjan o zagrożeniu atakiem wroga.

Wojenna psychoza w rosyjskiej telewizji. Straszą atakiemŹródło: youtube.com/Rossija-24/screen
d1q32sd
d1q32sd

Reporter rosyjskiej telewizji Jewgienij Tiszkowiec przygotował porady i praktyczne wskazówki, które mogą przydać się podczas pobytu w schronie. Dużą wagę poświęcił jedzeniu i wodzie.

- Bez pożywienia człowiek może przeżyć dwa - trzy tygodnie, a brak wody zabija znacznie szybciej. Dorosły mężczyzna potrzebuje nie mniej niż 2,5 litra wody dziennie, dzieci i karmiące matki potrzebują dwa razy więcej - mówił dziennikarz. Radził, aby przygotować zapasy wody do przyrządzania posiłków, ale nie zapomnieć też o potrzebach sanitarno-higienicznych.

Rossija-24 opracowała też listę artykułów spożywczych, które przydadzą się Rosjanom podczas ukrycia. Wskazano na ryż, kaszę owsianą, konserwy, olej i mleko w proszku, a odradzono zabieranie do schronów większych zapasów kaszy gryczanej, makaronu, czekolady oraz zagęszczanego mleka. Te produkty - wyjaśniono telewidzom - mają dużo krótszy termin ważności.

d1q32sd

Rosyjscy dziennikarze przypomnieli, że ważne jest utrzymywanie w schronie właściwej temperatury.

"Praktyczne wskazówki" kremlowskich propagandystów wpajają Rosjanom przekonanie, że trzeba się już liczyć z atakiem wroga - zauważa belsat.eu. Serwis dodaje, że to już kolejny przykład opisywania przez rosyjskie media relacji z Zachodem w kategoriach konfliktu czy wręcz wojny.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Incydent na konferencji Macierewicza

d1q32sd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q32sd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj