Trwa ładowanie...
dvnkj3g

Wojciech Szacki: po wyborach rola Andrzeja Dudy jest znikoma

- Uważam, że prezydent był cichym przegranym wyborów parlamentarnych. Jego rola jest obecnie znikoma, PiS ma większość w Sejmie i Senacie, to gdzie jest tutaj pole dla prezydenta? - powiedział w programie #dziejesienazywo Wojciech Szacki ("Polityka Insight").
Share
dvnkj3g

Jak stwierdził Szacki, przy innym układzie sił (gdyby PiS nie rządziło samodzielnie) prezydent mógłby być mediatorem między stronami lub "grać z Sejmem". - PiS ma wszystko, nawet ewentualne weto prezydenta nie byłoby dla nich problemem - dodał.

- Przeciwko czemu miałby się buntować Andrzej Duda? Jego program, z którym szedł na wybory, jest zgodny z tym, co reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Więc nie ma o co się spierać - ripostowała Kamila Baranowska z "Do Rzeczy".

dvnkj3g

Baranowska dodała, że obecnie można postawić pytanie, kto w nowym rządzie będzie "grał rolę pierwszoplanową". - Jeśli będzie to Szydło, to ona ma bardzo dobre relacje z prezydentem. Jednak jeśli będzie to Jarosław Kaczyński, to mogą pojawić się zgrzyty - powiedziała i podkreśliła, że na razie "wszystko wskazuje na to, że to Kaczyński będzie miał większy wpływ na wszystko, a także na otoczenie Szydło".

- Mechanizm "przewrócenia premiera" to jedna narada kierownictwa PiS i premier Beaty Szydło nie ma - dorzucił Szacki.

dvnkj3g

Podziel się opinią

Share
dvnkj3g
dvnkj3g
Więcej tematów