Trwa ładowanie...
ycipk-1n2pgx

Wojciech Łączewski przestaje być sędzią. Mówi o zemście ekipy rządzącej

Sędzia Wojciech Łączewski od jutra będzie bez immunitetu. Zrzekł się go, rezygnując z funkcji sędziego. - Nie mam się czego wstydzić - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą". To on w 2015 r. wydał wyrok skazujący Mariusza Kamińskiego za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Wojciech Łączewski
Sędzia Wojciech Łączewski (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-1n2pgx

- Wyszedłem naprzeciw prokuraturze, która nie jest zbyt sprawna pod rządami pana Ziobro. Nie dano rady pozbawić mnie immunitetu, a nawet prokuratorzy zasiadający w Izbie Dyscyplinarnej nie rozpoznali sprawy i odroczyli posiedzenie – mówi Wojciech Łączewski.

I dodaje: - Mam nadzieję, że prędzej czy później zmierzymy się z tym porażającym materiałem, o którym mówi Ziobro. Odchodzę z urzędu, nie mam immunitetu i cierpliwie czekam na poczynania prokuratora.

Wojciech Łączewski przyznaje, że "pewne działania i nienawiść ekipy rządzącej są pokłosiem" orzeczenia z marca 2015 r., gdy jako przewodniczący składu sędziowskiego skazał w I instancji Mariusza Kamińskiego na trzy lata więzienia za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA. Odchodzący z zawodu sędzia nazywa to "zemstą".

ycipk-1n2pgx

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1n2pgx

ycipk-1n2pgx
ycipk-1n2pgx