Trwa ładowanie...
d3o0cjm

Wojciech Łączewski przestaje być sędzią. Mówi o zemście ekipy rządzącej

Sędzia Wojciech Łączewski od jutra będzie bez immunitetu. Zrzekł się go, rezygnując z funkcji sędziego. - Nie mam się czego wstydzić - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą". To on w 2015 r. wydał wyrok skazujący Mariusza Kamińskiego za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Wojciech Łączewski
Sędzia Wojciech Łączewski (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3o0cjm

- Wyszedłem naprzeciw prokuraturze, która nie jest zbyt sprawna pod rządami pana Ziobro. Nie dano rady pozbawić mnie immunitetu, a nawet prokuratorzy zasiadający w Izbie Dyscyplinarnej nie rozpoznali sprawy i odroczyli posiedzenie – mówi Wojciech Łączewski.

I dodaje: - Mam nadzieję, że prędzej czy później zmierzymy się z tym porażającym materiałem, o którym mówi Ziobro. Odchodzę z urzędu, nie mam immunitetu i cierpliwie czekam na poczynania prokuratora.

Wojciech Łączewski przyznaje, że "pewne działania i nienawiść ekipy rządzącej są pokłosiem" orzeczenia z marca 2015 r., gdy jako przewodniczący składu sędziowskiego skazał w I instancji Mariusza Kamińskiego na trzy lata więzienia za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA. Odchodzący z zawodu sędzia nazywa to "zemstą".

d3o0cjm

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

d3o0cjm

Podziel się opinią

Share

d3o0cjm

d3o0cjm
Więcej tematów