Trwa ładowanie...

Wojciech Cejrowski: won z Placu Zbawiciela

- Nie mogę się godzić na pomnik grzechu sodomskiego wystawiony tuż przed świątynią. Ta świątynia tam była pierwsza, więc won z pederastami z placu Zbawiciela!!! Plac Zbawiciela, a nie pederastów. Amen - krzyczy Wojciech Cejrowski w rozmowie z "Newsweekiem".

Share
Wojciech Cejrowski: won z Placu Zbawiciela
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Bartnicki
d1aq5y7

- To plac Zbawiciela i jeżeli Gronkiewicz-Waltz chce pederastom stawiać pomniki tęczowe, to niech sobie poszuka placu Unii Europejskiej - komentuje Cejrowski. Uważa także, że należy palić takie pomniki, zwalczać wszystkimi sposobami, gdyż to jest bluźnierstwo przeciwko Bogu.

Podkreśla także, że o wartości należy się bić. - Bluźnierstwo przeciw Bogu jest najgorszą możliwą rzeczą, jaką mogę oglądać - dodał na koniec rozmowy.

d1aq5y7

Artystka natomiast, która stworzyła tęczę, twierdzi, że nie miała ona niczego symbolizować. Miała się po prostu wpisać w estetykę miasta. - Znaczy wiele rzeczy, jednak najlepiej jest gdy nie symbolizuje nic, a pojawia się po deszczu wraz z pierwszymi promieniami słońca. Taką tęczą miała być moja instalacja na placu Zbawiciela w Warszawie. Nikt nie złości się na tęczę na niebie - powiedziała autorka tęczy Julita Wójcik w rozmowie z Wirtualna Polską.

- Symbolem LGBT(lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych) jest flaga w tęczowych kolorach, a nie każda tęcza. Tęcza była też symbolem wielu różnych rzeczy i działań... jak na przykład w czasach PRL-u była symbolem spółdzielczości - podkreśla.

- Jesteśmy narodem, które szuka dziury w całym i w tym przypadku szukamy ukrytych treści - skomentował burzę o tęczę Michał Piróg w Dzień Dobry TVN. Podkreślił, że tęcza to także znak katolicki.

Tęcza została podpalona podczas Marszu Niepodległości 11 listopada. Straty oszacowano na ponad 70 tys. zł. Nie było to pierwsze zniszczenie instalacji.

d1aq5y7

Podziel się opinią

Share
d1aq5y7
d1aq5y7
Więcej tematów