Trwa ładowanie...

Wojciech Cejrowski w TVP o Donaldzie Tusku: należy go przymknąć jak zwykłego kryminalistę

Donald Tusk jest zwyczajnym obywatelem i niech się nie zasłania immunitetem, bo to jest immunitet europejski. Trzeba dziada złapać za ryżą czuprynę, najpierw wsadzić do aresztu, żeby nie mataczył - powiedział Wojciech Cejrowski na antenie TVP Info, komentując przesłuchanie przewodniczącego Rady Europejskiej w prokuraturze. Jego słowa wywołały lawinę komentarzy - w większości krytycznych.

Wojciech Cejrowski w TVP o Donaldzie Tusku: należy go przymknąć jak zwykłego kryminalistęŹródło: TVP Info - screen
d28w6p0
d28w6p0

- On teraz może mataczyć, czyli zaciemniać obraz, komunikować się ze swoimi poplecznikami, z tym całym gangiem, który rozrabiał albo zaniechał działań. W związku z tym należy go przymknąć jak zwykłego kryminalistę. Zrobić śledztwo, kiedy on jest w areszcie, a potem do normalnego sądu, zwykły wyrok więzienia i niech siedzi z gwałcicielami i prostytutkami - kontynuował Cejrowski. Zaznaczył, że są to "urzędnicze zaniedbania, którymi powinien zająć się zwykły sąd", a nie Trybunał Stanu, przeznaczony dla "okoliczności szczególnych".

Gość Michała Rachonia w programie "Minęła dwudziesta" stwierdził też, że "jak się jest polskim urzędnikiem, nie współpracuje się z obcymi służbami nastawionymi wrogo". Ocenił, że współpraca SKW z FSB to "zdrada państwa polskiego".

- To KGB, bo to tylko przestawianie liter. Zasadniczo tam jest Putin i strzały w tył głowy, bo przecież "nie lubimy patrzeć w oczy naszym ofiarom". To jest takie azjatycko-rosyjskie. Jakakolwiek współpraca z tamtymi służbami jest naganna z punktu widzenia polskiej własności, polskiego samolotu - stwierdził, nazywając Rosję wrogim państwem.

- W jednej trumnie były dwie głowy, trzy ręce i cztery miednice ludzkie. Czyli porąbano te zwłoki, a potem wrzucono rąbankę do trumien. Powtórzę: polskich obywateli w Rosji porąbano na kawałki, a Tusk nawet nie sprawdził, co dostał w trumnach. To jest kardynalna, kryminalna sprawa, za którą należy odpowiadać - mówił też Cejrowski, z którym TVP Info połączyła się podczas jego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Podkreślał, że Donlada Tuska trzeba pytać "o takie rzeczy, jak ekshumacje do skutku".

d28w6p0

- Wolność słowa jest cenna nawet, jeśli jest przykra w słuchaniu - Stwierdził Cejrowski, odnosząc się do manifestacji zwolenników szefa Rady Europejskiej na Dworcu Centralnym oraz demonstracji Obywateli RP i KOD podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Opinie wygłaszane przez Wojciecha Cejrowskiego oczywiście wywołały falę krytycznych komentarzy. "Przepraszam, czy TVP kręci reality show w Tworkach?" - zapytał na Twitterze publicysta Cezary Łazarewicz.

Nie zabrakło jednak także głosów poparcia dla Cejrowskiego, a nawet sugestie, że powinien w telewizji publicznej prowadzić swój własny program.

d28w6p0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28w6p0
Więcej tematów