Trwa ładowanie...
d1pxl9j

Woda zaleje Polskę w 2003 roku?

Tegoroczna powódź jest dopiero zapowiedzią wielkiego kataklizmu, który nawiedzi nasz kraj - twierdzą meteorolodzy ze Słupska. Ich zdaniem, ogromna powódź zaleje znaczne tereny polski w latach 2003-2004.

d1pxl9j
d1pxl9j

Pracownicy ze słupskiego oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przeprowadzili dokładną analizę cyklów lat mokrych i suchych w Polsce. W swoich badaniach sięgnęli nawet po dokumenty z czasów bytności na ziemiach polskich Zakonu Krzyżackiego.

Zdaniem specjalistów, od 5 lat w Polsce trwa cykl mokry, którego apogeum nastąpi w latach 2003-2004. Wówczas z brzegów mają wystąpić Odra i Wisła oraz rzeki pomorskie. _ Nasze wyliczenia są dokładne, władze powinny wziąć je po uwagę_ - powiedział Leszek Kuroś, szef słupskiego oddziału IMiGW.

Zdaniem słupskich meteorologów oraz pracowników gdańskiego oddziału Instytutu Budownictwa Wodnego, służby odpowiedzialne za stan systemu przeciwpowodziowego powinny zadbać o jak najlepszy stan zbiorników retencyjnych i wałów przeciwpowodziowych. Władze samorządowe powinny opracować dokładny plan terenów, które mogą być zalane. W ten sposób zostaną ograniczone skutki kataklizmu, który zagraża Polsce. (reb)

d1pxl9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pxl9j
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj