Trwa ładowanie...

Włoski polityk: powinniśmy brać przykład z rządów w Polsce

Polityk Ligii Północnej Mario Borghezio twierdzi, że polska ekipa rządząca jest doskonałym wzorem dla swoich odpowiedników we Włoszech. Członek włoskiej Komisji Spraw Zagranicznych liczy, że Włochy i Polska stworzą koalicję w UE.
Share
Mario Borghezio jest pod wrażeniem polskiego rządu
Mario Borghezio jest pod wrażeniem polskiego rząduŹródło: East News, Fot: SCARPY/NEWPRESS
d2wmk1e

- Polska ma rząd, który broni dumy narodowej i interesów narodowych. Powinniśmy brać przykład z rządów w Polsce. Nauczyć się z powrotem, jak być rządem, który broni słusznych interesów własnego narodu, współpracując prawdopodobnie w pełnej solidarności z innymi narodami Europy. Chcemy Europy narodów, a nie Europy anonimowego wysokiego finansowania, które reprezentuje Unia Europejska - powiedział na antenie TVP.

Jednym ze wspólnych mianowników polskiej i włoskiej polityki miałaby być kwestia imigrantów. Borghezio nazwał ich napływ do Europy "inwazją", której jego kraj "nie może dłużej akceptować". Podkreślił również, że instytucje europejskie już niedługo będą musiały przyznać się do błędu, gdyż ich działanie nie odpowiada elektoratowi. A ten, jak twierdzi polityk, "zawsze ma rację".

Zapytany o ewentualną koalicję z Polską, Austrią i Węgrami, które również sprzeciwiają się obecnej polityce migracyjnej UE, stwierdził, że widzi taką możliwość.

d2wmk1e

- Są to kraje, których tradycje polityczne, obywatelskie i kulturowe sprawiają, że są one duchowo bliskie naszemu krajowi. A dzisiaj, dzięki Bogu, to właśnie oni jako pierwsi rozwiesili flagę wolności przeciwko Unii Europejskiej - komplementował.

Zobacz także: Polska jest konkurentem dla wielkich państw? „Jesteśmy spychani do rubryki 'dom wariatów'"

Borghezio jest członkiem Ligi Północnej. Partia należy do centroprawicowej koalicji, która wygrała niedawne wybory parlamentarne we Włoszech z wynikiem 35 proc. głosów.

Źródło: TVP INFO

d2wmk1e

Podziel się opinią

Share
d2wmk1e
d2wmk1e
Więcej tematów