Trwa ładowanie...
d3oz7g2

Włosi zlokalizowali wrak kutra, który zatonął z nielegalnymi imigrantami. Znaleźli wiele ciał

Włoska marynarka wojenna zlokalizowała w czwartek na dnie Morza Śródziemnego wrak kutra, który prawdopodobnie z kilkuset nielegalnymi imigrantami zatonął 18 kwietnia. Według pierwszych informacji, podanych przez Ansę, znaleziono tam wiele ciał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włosi zlokalizowali wrak kutra, który zatonął z nielegalnymi imigrantami. Znaleźli wiele ciał
(PAP/EPA, Fot: ANSA / MARINA MILITARE)
d3oz7g2

Wcześniej informowano, że w katastrofie mogło zginąć około 750 imigrantów, którzy płynęli z wybrzeży Libii w stronę Włoch.

Wrak kutra znajduje się na głębokości 370 metrów, około 85 mil morskich na północ od wybrzeży libijskich.

Według informacji prokuratury z Sycylii, prowadzącej śledztwo w sprawie zatonięcia jednostki, na jej górnym pokładzie oraz w środku znajduje się wiele ciał. To wynik pierwszej inspekcji, przeprowadzonej przez patrol marynarki wojennej przy użyciu nowoczesnych urządzeń do badań głębinowych.

d3oz7g2

Jeśli doniesienia o setkach ciał imigrantów, zamkniętych przez przemytników ludzi w ładowniach, potwierdzą się, kwietniowa katastrofa zostanie oficjalnie uznana za największą taką tragedię masowej imigracji na Morzu Śródziemnym. O 750 czy nawet 900 ofiarach mówili uratowani rozbitkowie.

Bezpośrednio po zatonięciu kutra ekipy poszukiwawcze uratowały 28 imigrantów z pokładu. Znaleziono ciała 24 osób. Aresztowano dwóch przemytników; kapitana kutra z Tunezji i jego pomocnika, Syryjczyka.

d3oz7g2

Podziel się opinią

Share
d3oz7g2
d3oz7g2
Więcej tematów