Trwa ładowanie...
d3qlnl7

Włodzimierz Czarzasty: Wybaczyliśmy Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

- Wybaczyliśmy Kidawie-Błońskiej jej słowa o Lewicy. Obraziła elektorat lewicowy, ale potem przeprosiła - powiedział wicemarszałek Sejmu i szef SLD Włodzimierz Czarzasty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i przewodniczący SLD
Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i przewodniczący SLD (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3qlnl7

Włodzimierz Czarzasty był w czwartek "Gościem Wydarzeń" w Polsat News. Szef SLD był pytany o to, komu kibicuje w prawyborach Koalicji Obywatelskiej. W środę prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zgłosił swoją kandydaturę. Do tej pory jedyną kandydatką była Małgorzata Kidawa-Błońska. Platforma na konwencji partyjnej 14 grudnia wybierze kandydata na prezydenta Polski. Następnie tę osobę mają zatwierdzić inne ugrupowania w skład Koalicji Obywatelskiej.

Szef SLD przyznał, że Małgorzata Kidawa-Błońska to "ciekawa postać" i choć "obraziła elektorat lewicy", to wybaczono jej. Polityczka PO powiedziała, że jeśli posłowie Lewicy zagłosują za ustawą PiS o zniesieniu limitu 30-krotności składek ZUS, "to znaczy, że są nic niewarci".

- Kandydat albo kandydatka Lewicy przejdzie do drugiej tury. Wybory prezydenckie to nie wyścig, nie będziemy się z nikim ścigać, jeśli chodzi o czas zgłaszania kandydatur. Mamy bardzo określony plan, zamykamy sprawy parlamentarne i bierzemy się za harmonogram zgłaszanych ustaw w Sejmie oraz decyzję w sprawie prezydentury - zapowiedział Czarzasty.

Kandydat przed świętami

Wicemarszałek Sejmu dodał, że w piątek spotyka się kierownictwo trzech partii lewicy (SLD, Wiosny oraz Razem) i ustala harmonogram działań.

d3qlnl7

- Ogłosimy kandydaturę przed świętami, więc będzie ona dyskutowana przy świątecznych stołach - powiedział polityk Lewicy.

Włodzimierz Czarzasty zdradził, że SLD i Wiosna przygotowywało Adriana Zandberga do wygłoszenia w Sejmie przemówienia po expose Mateusza Morawieckiego. Wypowiedź lidera Razem została bardzo dobrze oceniona przez komentatorów.

- Przewidzieliśmy, co będzie mówił premier i przygotowaliśmy bardzo dobre przemówienie - podkreślił Czarzasty. - Przemówienie pokazywało wizję nowoczesnego państwa - dodał.

Włodzimierz Czarzasty skomentował też zarzut, że wypowiedź Zandberga pokazała "sojusz Lewicy z Konfederacją". "Żeby przypodobać się prezydentowi Trumpowi skłócając Europę, wystawiacie na niebezpieczeństwo naszą przyszłość. Jeśli ktoś uważa, że prezydent Donald Trump jest gwarantem czegokolwiek, to niech lepiej przyjrzy się losowi Kurdów" - powiedział w Sejmie Zandberg.

d3qlnl7

- Uważamy że podstawowym sojusznikiem w Europie jest Europa. Trzeba być silnym w Unii i mieć silnych sojuszników, nie wiem czy wyjdzie nam na dobre miłość do Donalda Trumpa - powiedział szef SLD.

Zmiana progów podatkowych

Czarzasty zapowiedział, że nie zagłosuje w Sejmie za kandydaturą Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

- Oczywiście nie zagłosuję na Piotrowicza. Gdybym przed laty wiedział, że jest w PZPR, to bym z partii wystąpił - pokreślił polityk Lewicy. - Nie lubię zakłamania i obłudy, dlatego inaczej niż PiS oceniam to, co robił pan Piotrowicz - dodał.

d3qlnl7

Włodzimierz Czarzasty zdradził też, że Lewica rozpatruje wprowadzenie kilku progów podatkowych.- Można się po nas spodziewać, że będziemy konstruktywną opozycją. która nie będzie pluła na kogoś tylko dlatego, że jest z innej partii i będzie miała własne projekty - podsumował wicemarszałek Sejmu.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qlnl7
d3qlnl7

Podziel się opinią

Share
d3qlnl7
d3qlnl7
Więcej tematów